Tiesa vēlreiz skatīs sūdzību par «Aizliegtā paņēmiena» raidījumu par Covid-19 vakcīnu efektivitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Tiesai pirmajā instancē būs vēlreiz no jauna jāizskata Latvijas Televīzijas sūdzība par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) uzlikto administratīvo naudas sodu par raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sižetu.

Padome LTV bija uzlikusi naudas sodu 4000 eiro apmērā, jo uzskatīja, ka raidījumā par Covid-19 vakcīnu iedarbīgumu nav bijusi nodrošināta pietiekama precizitāte un neitralitāte. Pirmās instances tiesa sodu bija atcēlusi, jo atzina, ka raidījumā pārkāpuma nav bijis.

NEPLP to pārsūdzēja, un nu Rīgas apgabaltiesa apelācijas instancē lēmusi nodot lietu izskatīšanai no jauna – vēlreiz pirmajā instancē.

KONTEKSTS:

"Aizliegtā paņēmiena" eksperimentā pārbaudīja antivielas pēc "Pfizer" otrās vakcīnas un "AstraZeneca" pirmās vakcīnas. "Gulbja laboratorijas" pārbaudē tika secināts, ka pēc "AstraZeneca" vakcīnas antivielu ir mazāk.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska norādīja, ka antivielu veidošanās mērījumi pēc vakcinācijas pret Covid-19 nesniedz pietiekamus secinājumus par vakcīnas efektivitāti – vai antivielu daudzums ir pietiekams, vai arī ne. Tādējādi "Aizliegtā paņēmiena" eksperiments vienkārši samulsināja cilvēku prātus. Vienlaikus Zavadska pret žurnālistiem vērsties neplāno.

LTV neuzskata, ka raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" paustā informācija par vakcīnas "AstraZeneca" efektivitāti būtu atsaucama, kā arī medijs nesodīs raidījuma komandu jebkādā veidā. Attiecīgi mediju uzrauga sodīja Latvijas Televīziju, kas to lēmumu pārsūdzēja tiesā, un tiesa sodu atcēla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti