Ārpus Rīgas

''Ziemeļlatvijas'' galvenā redaktore Ingūna Johansone par jauniešu tiesāšanu Valkā

Ārpus Rīgas

Laikraksta "Kurzemnieks" galvenā redaktore Daiga Bitiniece par tautas sapulcēm Kurzemē

Tiesa par Zilupes mēra izvairīšanos no nodokļu nomaksas ilgst jau 8 gadus

Tiesa par Zilupes mēra izvairīšanos no nodokļu nomaksas ilgst jau 8 gadus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Šodien Rēzeknes tiesā Ludzā Kriminālprocesa pirmajā instancē plānota kārtējā tiesas sēde Zilupes mēra Oļega Agafonova un viņa sievas lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā. Lai arī prokurore cer, ka šī astoņus gadu ieilgušajā prāvā būs viena no pēdējām izmeklēšanas sēdēm, tā visdrīzāk tiks atlikta, Oļega Agafonova veselības stāvokļa dēļ. Jāpiebilst šis nav pirmais tiesas process, kurā tiek apsūdzēts Zilupes mērs.

Astoņi gadi. Tik ilgi jau tiesā tiek skatīta krimināllieta, kurā par izvairīšanos no nodokļu nomaksās tiek apsūdzēts Zilupes mērs Latgales partiju pārstāvošais Oļegs Agafonovs un viņa sieva vietējā bērnudārza vadītāja Irina Agafonova. Šodien Rēzeknes tiesā Ludzā plānota kārtējā lietas izskatīšanas sēde.

Kā liecina prokuratūras apsūdzība, Oļegs Agafonovs valstij nodarījis zaudējumus 200 000 eiro apmērā. Savulaik Valsts ieņēmumu dienests tika konstatējis, ka Zilupes mērs savā valsts amatpersonas deklarācijā nav norādījis ienākumus vairāku simtu tūkstošu latu apmērā. Oļegs Agafonovs no nodokļu nomaksas izvairījies, 2002., 2003., 2006. un 2007.gadā slēpjot vai samazinot objektu vērtību, par kuriem jāmaksā nodevas.

Lieta tiesā iestrēgusi jau astoņus gadus. Lai arī kopumā sasauktas jau gandrīz 20 tiesas sēdes, lietas gausums skaidrojams ar to, ka tās izskatīšana visai regulāri tiek atlikta, stāsta apsūdzības uzturētājs - prokurore Rita Zeiliņa: “Krimināllieta ir no 2008.gada, tas ir ilgs process. Par iemeslu tam, kādēļ šis process ir bijis tik ilgs, - no lietas materiāliem ir redzams, ka nav ieradušies liecinieki uz tiesas sēdēm, kas liedza turpināt šo procesu ierastajā tiesas sēdes kārtībā. Ir daudzas reizes arī neieradušies apsūdzētie, piemēram, slimību dēļ, un tiesa arī savas aizņemtības dēļ procesus nozīmē proporcionāli savai darba slodzei.”

Kā Latvijas Radio skaidro Rēzeknes tiesas Ludzā pārstāve Tatjana Žurzdina, liecinieku vai apsūdzēto neierašanos iemeslu pamatotību skaidri noteikt nevar. Tomēr, ja personai nav nekādu attaisnojošu dokumentu, par izvairīšanos no liecināšanas var tikt uzlikts arī sods. Šajā lietā tas vienam no lieciniekiem jau piemērots.

Tajā pašā laikā Rita Zeiliņa, kas šajā procesā jau ir trešais prokurors, atzīst – Latgalē notikušās tiesu reformas dēļ arī šis kriminālprocess ir paātrinājies. Oļega Agafonova un viņa sievas krimināllietai viņa prognozē finiša taisni.

“Ir nopratināti gandrīz vai visi liecinieki, un es ceru, ka viena divu procesu tiesas sēžu griezumā šīs process tiks pabeigts arī tiesā. Bet tālāk, protams, būs arī spriedums, būs laiks uz pārsūdzību. Tā jau tālāk ir otrās instances tiesa. Kad būs pilnīgs rezultāts šim procesam, es prognozēt neņemos. Bet attiecībā uz pirmās instances tiesu, ja apsūdzētie būs pie labas veselības un ieradīsies uz sēdi, tad es neredzu šķēršļu, lai šo lietu tiesā nepabeigtu vienā divos procesos,” spriež Zeiliņa.

Jautāta par ieilgušā tiesas procesa gaitu, Zilupes mēra advokāte Lolita Vinogradova savos izteikumos ir skopa: “Es uzskatu, ka mans klients Oļegs Agafonovs ir nevainīgs, un mēs ar viņu cīnīsimies līdz galam par viņa attaisnošanu kriminālprocesā.”

Pats Oļegs Agafonovs šo krimināllietu vēl pērn Latvijas Televīzijas raidījumam ''De facto'' nodēvējis par politisku pasūtījumu.

Vakar pēcpusdienā sazvanīts, Oļegs Agafonovs no sarunas ar Latvijas Radio atteicās, aizbildinoties ar slikto pašsajūtu. Pēc viņa vārdiem, vēl vakar viņš bija slimnīcā. Tas liek noprast, ka, visticamāk, arī šodien ieplānotā tiesas sēde Zilupes mēra un viņa sievas krimināllietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas tiks atlikta uz nenoteiktu laiku.

Jāpiebilst, šis nav pirmais tiesas process, kurā tiesas priekšā stājas Zilupes mērs. 2008.gadā Agafonovam tika piemērots apcietinājums aizdomās par kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu vērienīgajā Terehovas operācijā. Šī lieta pret Zilupes mēru vēlāk gan tika izbeigta, lai uzsāktu jaunu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti