Panorāma

Par kukuli ziņoja pacienti

Panorāma

Turpina nostiprināt Lubāna ezera dambjus

L.Loginovu un A.Pečaku otrās instances tiesa atzīst par vainīgiem

Tiesa liek Loginovam un Pečakam atmaksāt valsts budžetā nelikumīgi iztērētos 800 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Rīgas apgabaltiesā otrdien, 19.septembrī, bijušajam Rīgas brīvostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam un viņa vietniekam Aigaram Pečakam piesprieda atmaksāt nelikumīgi iztērētos līdzekļus, kopā 856 951 eiro apmērā, kā arī 45 600 eiro lielu sodu Loginovam un 34 200 eiro lielu sodu Pečakam par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, informēja Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis: Par spriedumu Loginovam un Pečakam
00:00 / 00:39
Lejuplādēt
Loginovam jāatmaksā 207 856 eiro no nelikumīgi izlietotajiem līdzekļiem, Pečakam - 378 750 eiro, bet abiem solidāri jāatmaksā 270 345 eiro.

Loginovam arī piemērots aizliegumu pildīt valsts un pašvaldību institūciju un kapitālsabiedrību vadītāja, vadītāja vietnieka amatu uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem, bet Pečakam šāds pats aizliegums uz diviem gadiem un astoņiem mēnešiem.

Iepriekš Loginovs, LTV komentējot sev un savam bijušajam vietniekam Aigaram Pečakam labvēlīgo pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru abi visos punktos tika attaisnoti, pauda, ka “Valsts kontroles darbinieki šo lietu ir uzsākuši un, es domāju, ka visa šī lieta ir nonākusi tik tālu tikai tāpēc, ka tas ir viņu plikais viedoklis un šaura profila jeb šauras profesionalitātes rezultātā”.

Apsūdzība celta pēc Valsts kontroles ziņojuma, kurā tika norādīts, ka brīvosta saviem darbiniekiem izmaksāja prēmijas krīzes laikā, kad tas bija liegts, kā arī veica neatļautus ziedojumus Liepājas jūrniecības koledžai un Starptautiskajai ostu asociācijai cunami cietušajām ostām Japānā. Prokuratūra spriedumu pārsūdzēja.

Otrdien sazināties ar Loginovu un Pečaku LTV neizdevās, bet viņu advokāts Mārtiņš Kvēps par tiesas lēmumu bijis nepatīkami pārsteigts.

“Mēs neviens negaidījām šādu iznākumu. Mēs tai kārtīgi gatavojāmies. Zinot arī pierādījumus lietā attiecībā uz dažiem, arī pat teorētiski nebija iedomājams, ka tiks atrasts kaut kas pret tiem. [..] tiesas galva gudrāka par mūsu. Gaidīsim un skaidrosim, kāpēc tā,” pauda Kvēps.

Otrdien apgabaltiesa paziņoja tikai saīsināto spriedumu. Pilnais spriedums būs pieejams 3.oktobrī.

Loginova un Pečaka advokāts norādīja, ka tas tiks pārsūdzēts.

Jau ziņots, ka šī gada 15.maijā šajā krimināllietā tika uzsākts apelācijas process un pēc prokurora lūguma tiesas debates tika nozīmētas uz septembri, lai dotu laiku sagatavoties.

Šajā lietā bija saņemts prokurora protests. Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa janvāra sākumā pasludināja spriedumu krimināllietā pret Loginovu un viņa vietnieku Pečaku, abus attaisnojot.

Tiesas spriedums ir pārsūdzams kasācijas instancē, desmit dienas pēc pilna nolēmuma publicēšanas, kas nozīmēta uz 3.oktobri.

Krimināllieta pret Loginovu un Pečaku bija ierosināta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, veicot nelikumīgus ziedojumus un nelikumīgu prēmiju izmaksu, kas radījis smagas sekas. Apsūdzētie savu vainu viņiem inkriminētajos noziegumos neatzina.

Tiesas debatēs Loginovu valsts apsūdzības uzturētājs lūdza sodīt ar 120 minimālo mēnešalgu jeb 44 400 eiro naudas sodu, kā arī noteikt aizliegumu ieņemt vadītāja vai vadītāja vietnieka amatu valsts un pašvaldību iestādēs un uzņēmumos uz trim gadiem un sešiem mēnešiem. Savukārt Pečakam prokurors lūdza piespriest 90 minimālo mēnešalgu jeb 33 300 eiro naudas sodu, kā arī noteikt liegumu ieņemt vadītāja vai vadītāja vietnieka amatu valsts un pašvaldības iestādēs un kapitālsabiedrībās uz diviem gadiem un astoņiem mēnešiem.

Pēc revīzijas Rīgas brīvostas pārvaldē Valsts kontrole pirms vairākiem gadiem tiesībsargājošajās iestādēs vērsās par vairākiem pārkāpumiem brīvostas darbībā. Valsts kontrole norādījusi, ka pārvaldes nelietderīgu lēmumu rezultātā ir radušies zaudējumi vismaz 573 314 eiro apmērā. Valsts kontrole arī informējusi, ka ir nepamatoti izlietoti 538 214 eiro.

LTV iepriekš vēstīja, ka pret Loginovu sāktā kriminālvajāšana ir saistīta ne tikai ar prēmiju izmaksu, bet vēl ar divām epizodēm, kuru rezultātā radīts materiāls kaitējums lielā apmērā.

Pamatojoties uz Loginova noslēgtajiem līgumiem ar Liepājas Jūrniecības koledžu, brīvosta no 2009. līdz 2013.gadam pārskaitījusi 190 000 latu (270 345 eiro), kas ir uzskatāmi par ziedojumiem, vēstīja raidījums. Savukārt 2009.gadā, pamatojoties uz Loginova rīkojumu, Starptautiskās Ostu asociācijas kontā ieskaitīts ziedojums cunami cietušajām ostām Japānā 10 000 ASV dolāru (9041 eiro) apmērā. Izmeklēšanas gaitā arī gūti pierādījumi, ka Loginovs, pārkāpjot likumu, kas paredz iespēju ziedot vienīgi valstij, četru gadu laikā patvaļīgi rīkojies ar Brīvostas pārvaldei piederošiem līdzekļiem vairāk nekā 277 000 eiro apmērā, vēstīja raidījums.

Pērn arī tapa zināms, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi vēl kādu kriminālprocesu par iespējamiem kriminālpārkāpumiem Rīgas brīvostā. Lieta ierosināta, pamatojoties uz Valsts kontroles secinājumiem. Aizdomās turēto pašlaik nav.

Jau vēstīts, ka 25.janvārī ostas valdē tika saņemts ilggadējā Rīgas brīvostas pārvaldnieka Loginova iesniegums ar lūgumu no šā gada 10.marta viņu atbrīvot no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti