Pusdiena

Pusdiena 20.09.2017

Pusdiena

Meksikā spēcīgā zemestrīcē vairāk nekā 200 bojāgājušie

Bijušais Rīgas brīvostas šefs Loginovs pārsūdzēs viņam nelabvēlīgo spriedumu

Prokuratūra apmierināta ar Loginovam un Pečakam piespriesto sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Tiesāšanās krimināllietā, kurā uz apsūdzēto sola sēž bijušais Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks, visticamāk, vēl nebeigsies. Rīgas apgabaltiesa, skatot lietu apelācijas kārtībā, abus atzina par vainīgiem dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā. Prokuratūra ar spriedumu ir apmierināta, bet tiesāties tālāk plāno apsūdzētie, kuri vainu neatzīst.

Lieta, kurā uz apsūdzēto sola nonāca Leonīds Loginovs un Aigars Pečaks, ir saistīta ar Valsts kontroles revīziju. Valsts kontrole pirms pāris gadiem vērsās tiesībsargājošajās iestādē, norādot, ka Rīgas brīvostas pārvaldes dēļ ir nodarīti zaudējumi vairāk nekā miljona eiro apmērā. Revīzijā secināts, ka nepamatoti izmaksātas prēmijas, kā arī dažādi ziedojumi. Pamatojoties uz Loginova noslēgtajiem līgumiem ar Liepājas Jūrniecības koledžu, brīvosta vairāku gadu garumā koledžai ziedojusi 270 345 eiro. Savukārt Starptautiskās Ostu asociācijas kontā ieskaitīts 9041 eiro ziedojums cunami cietušajām ostām Japānā.

Rīgas apgabaltiesa Loginovu un viņa vietnieku Pečaku atzina par vainīgiem dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā.

Tiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis saka, ka nelikumīgi izmaksātās summas abiem likts atmaksāt. "Abi tika atzīti par vainīgiem. Viņiem ir jāatmaksā valsts budžetā nelikumīgi iztērētie līdzekļi vairāk nekā 800 000 eiro apmērā."

Abiem piemēroti arī naudas sodi. Logonovam 45 600 eiro, bet Pečakam – 34 200 eiro apmērā. Ja šis spriedums stāsies spēka, tad abi uz laiku nevarēs ieņemt arī noteiktus amatus.

Jāatgādina, ka Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa janvāra sākumā Loginovu un Pečaku attaisnoja. Protestu par šādu spriedumu iesniedza apsūdzības uzturētājs prokurors Artis Kļaviņš.

Ar Rīgas apgabaltiesas spriedumu prokurors ir apmierināts. "Apelācijas instances tiesa ir pilnībā apmierinājusi manu lūgumu par sodu, un es biju lūdzis piespriest šo te naudas sodu. (..) Jā, tieši tādā pašā apmērā, šis soda lūgums bija apmierināts pilnībā."

Kļaviņš sacīja, ka, visticamāk, kasācijas sūdzību nesniegs, bet galīgo lēmumu pieņems tad, kad būs iepazinies ar pilno tiesas spriedumu.

Taču tiesāšanās šajā lietā vēl nebeigsies. Loginova advokāts Mārtiņš Kvēps Latvijas Televīzijas raidījumā „Panorāma” sacīja, ka par apelācijas instances lemto sniegs kasācijas sūdzību. Advokāts neslēpa neapmierinātību ar šo spriedumu, jo klients vainu apsūdzībās neatzīst.

Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Ločmelis saka, ka tiesnese Signe Kalniņa nav piekritusi pirmās tiesu instances kolēģiem. "Katrs atsevišķi pierādījumi ir vērtēti, taču visi kopā - nepietiekami. Tas arī lika atcelt pirmās instances tiesas spriedumu, skatot lietu apelācijas instancē."

Komentējot Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas attaisnojošo spriedumu, brīvostas valdes priekšsēdētājs, Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai") janvārī sacīja - attaisnojošais spriedums pierādot, ka negatīvie izteikumi par Rīgas brīvostu esot balstīti uz emocijām, nevis apzinātiem likumpārkāpumiem ostā. Ko Ameriks domā par apelācijas instances spriedumu, Latvijas Radio uzzināt neizdevās, jo domes amatpersona uz telefona zvaniem un īsziņām neatbildēja.

Janvāra beigās Logoinovs, kurš Rīgas brīvostu vadīja kopš 1998. gada, iesniedza atlūgumu.

Bet Rīgas brīvosta pēc  sprieduma vēl nav steigusi atbrīvot no amatiem bijušo brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu, kurš šobrīd strādā par jaunā ostas pārvaldnieka Anša Zeltiņa konsultantu un pārvaldnieka vietnieku Aigaru Pečaku.  

Brīvostas pārvaldē norāda, ka par abu amatpersonu iespējamo atbrīvošanu tiks lemts brīdī, kad tiesas spriedums būs stājies spēkā. Loginova un Pečaka advokāts Mārtiņš Kvēps jau iepriekš norādīja, ka viņa klienti to pārsūdzēs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti