Dienas ziņas

Absolventi nesteidz mācīties arodskolās

Dienas ziņas

Ruckas muižā izveidots amatnieku un mākslinieku centrs

Talsos zemnieki arvien vairāk pievēršas piensaimniecībai

Talsu pusē lauksaimnieki pievēršas piensaimniecībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Talsu pusē lauksaimnieki arvien vairāk pievēršas piensaimniecībai, uzskatot to par perspektīvu nozari. Zemnieku saimniecībā “Vaivariņi” ar Eiropas Savienības atbalstu tapusi jauna ferma, kurā ir vietas vairāk nekā 120 liellopiem.

Pēc Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās pārvaldes datiem, uz šo gadu Talsu novadā ir reģistrēti 140 ganāmpulki, kuros tiek veikta piena pārraudzība. No šīm saimniecībām piens nonāk dažādos piena pārstrādes uzņēmumos, arī uzņēmumā „Talsu piensaimnieks”, kurš ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Talsu novadā. Gan “Talsu piensaimnieks”, gan novada piensaimnieki iegulda līdzekļus un turpina attīstīties.

„Mēs tagad šogad taisām projektu, ja līdz gada beigām projekts tiks viss apstiprināts un pieņemts, nākošā gadā mēģināsim paplašināties, taisīsim lielu rūpnīcu klāt. Nu, protams, ražošana tikai,” stāsta AS “Talsu piensaimnieks” valdes priekšsēdētājs Dainis Norenbergs.

Zemnieku saimniecībā “Vaivariņi” pagājušā gadā ar Eiropas Savienības projektu atbalstu tapa jauna ēka, kurā ir vairāk nekā 120 liellopu. Ir iegādātas arī jaunas tehnoloģijas, lai atvieglotu ikdienas darbus. „Tuvākā nākotnē mums ir ceļi jāsataisa, jāsabetonē laukumi, jo tas diemžēl tika izņemts ārā no projekta, lai dabūtu lagūnu uzcelt, jo tā ir vajadzīga. Mēs pašlaik vācam barību ruļļos, vēlamies pāriet uz bedrēm, bet tās arī visas ir ļoti lielas investīcijas,” stāsta Olita Riekstiņa, z/s “Vaivariņi” īpašniece.

Saimnieki pienu jau apmēram piecus gadus piegādā uzņēmumam „Dundaga” un šobrīd ar to ir apmierināti. Olita Riekstiņa saka, ka šai uzņēmumā nav tā augstākā cena, bet tā esot stabila un nemainīga un tas dod drošības sajūtu. „Tie, kas arī dara, tie arī īpaši nesūdzas par to, ka ir grūti. Viegli jau nav, ir kredīti lieli, ziemā ļoti daudz gotiņas cieta, tad pavisam bija grūti, nu patreiz ir tā kā vieglāk,” saka Riekstiņa.

2004.gada 1.maijā tika ieviestas piena kvotas, lai nodrošinātu precīzu piena ražošanas un realizācijas uzskaiti, bet jau no nākamā gada ir gaidāmas pārmaiņas Eiropas Savienības atbalsta pasākumos lauksaimniecībā, iespējama arī piena kvotu atcelšana. Uzrunātie piensaimnieki par šīm pārmaiņām pagaidām nedomājot, jo šobrīd ir apmierināti ar esošajiem apstākļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti