Talsu novadā apsūdzēto izpilddirektori Krēķi pazemina amatā; viņas vietā stāsies Haselbaums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Talsu novada pašvaldība prokuratūras apsūdzēto izpilddirektori Ievu Krēķi pazeminājusi amatā par izpilddirektora vietnieci administratīvajos un finanšu jautājumos, pirmdien ārkārtas domes sēdē lēma 11 pašvaldības pozīcijas deputāti. Ar tādu pašu balsu skaitu izpilddirektora amatā iecēla būvprojektu vadītāju Ivaru Haselbaumu ("Jaunā Vienotība" (JV)).

Haselbaums amatā stāsies 20. decembrī.

Pašvaldība izpilddirektora amatam konkursu nerīkoja, jo iepriekš notikušie konkursi uz dažādām vakancēm pašvaldībā beigušies nesekmīgi, tādēļ pretendentus amatam uzrunā domes priekšsēdētāja. Kā domes ārkārtas sēdē izteicās domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, tad deputātiem pirms divām nedēļām bijusi tikšanās ar Haselbaumu.

Priekšsēdētājas vietnieks administratīvajos jautājumos Aldis Pinkens (JV) ar Krēķi ir panācis vienošanās, ka viņa atstāj izpilddirektores amatu un ir piekritusi ieņemt izpilddirektora vietnieces administratīvajos un finanšu jautājumos amatu.

Savukārt Haselbaumam sākotnēji piedāvāts izpilddirektora vietnieka amats, taču ņemot vērā notikumus, Haselbaumam piedāvāts izpilddirektora amats un viņš tam ir piekritis.

Kā liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā, Haselbaums iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās kandidēja no JV saraksta, taču Talsu novada domē netika ievēlēts.

Haselbaums ir SIA "Jaunmoku pils" būvprojektu vadītājs, SIA "Pundiķi" valdes loceklis, kā arī darbojas biedrībā "Rojas jahtklubs". Izpilddirektors 1987.gadā ieguvis inženiera celtnieka specialitāti Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā.

Kā vēstīts, prokuratūra nodevusi Kurzemes rajona tiesai krimināllietu pret Talsu novada izpilddirektori Ievu Krēķi saistībā ar pabalstu iespējamu nelikumīgu izmaksu pašvaldībā.

Sieviete apsūdzēta par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā.

Apsūdzētā Talsu novada pašvaldības izpilddirektore šovasar ar diviem pašvaldības darbiniekiem noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, atlaišanas pabalstu var izmaksāt viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, taču apsūdzētā katram no minētajiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.

Tādējādi apsūdzētā izpilddirektore, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, ar ko viņai piešķirtas ekskluzīvas tiesības vienpersoniski pieņemt lēmumus par līgumu un vienošanos slēgšanu, tīši izšķērdēja Talsu novada pašvaldības finanšu līdzekļus, nodarot tai materiālos zaudējumus 11 777 eiro apjomā.

Apsūdzētā persona savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Jau ziņots, ka lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Krēķe kopš 25. jūlija atrodas attaisnotā prombūtnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti