Dienas ziņas

Ik dienu 14.00 pretī Krievijas vēstniecībai mammu protests

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsu baznīcā skan Ukrainas himna

Talsu baznīcas zvanu tornī ik dienas skan Ukrainas himna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Talsu evaņģēliski luteriskā draudze ir atsaukusies Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa aicinājumam Latvijas dievnamiem ik dienu pusdienā zvanīt zvanus. Baznīca radusi iespēju zvana skaņās atskaņot Ukrainas himnas motīvu.

Pirms nepilniem pieciem gadiem Talsu evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze atklāja mūsdienīgu pulksteni ar digitālo zvanu, kas ieskandina katru jaunu stundu. Nereti – ar muzikālu fragmentu. Tur jau skanējusi Latvijas un Talsu himna. Tagad ik dienu pulksten 12 izskanēs arī Ukrainas himna.

"Tas arī cilvēkiem varbūt liks apstāties uz īsu brīdi, aizlūgt un domās būt vienotiem. Saprast, kas patiesībā notiek un cik mēs esam līdzatkarīgi. Un līdzdalīgi visā tajā, kas notiek," stāstīja Talsu evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Māris Ludviks.

Mācītājs atzina, ka katru dienu, savas baznīcas tornī dzirdot himnu, viņš piedomājot par cerību, ka Latvija saglabās savu neatkarību, ka Ukraina uzvarēs un pasaule mainīsies.

"Nav jau ļaunuma bez labuma. Es domāju, šis laiks liek cilvēkiem varbūt abstrahēties no Covid-19. No tās sašķeltības, kurā mēs atrodamies – kā tauta esam sašķelti, sadalīti. Varbūt tas, kas tagad notiek pasaulē, Ukrainā, tas liks mums patiesībā apvienoties, solidarizēties, kaut kā atkal savilkties kopā un būt patiešām tautai," pārdomās dalījās Ludviks.

Kad mācītājs uzrunāja draudzes locekli Egitu Ķīviču, vai viņa Ukrainas himnu varētu sagatavot atskaņošanai baznīcas tornī, sieviete nešauboties piekritusi. Lai gan, no malas klausoties, var šķist, ka kāds skaņas ir iespēlējis ar mūzikas instrumentu, patiesībā tas esot dažu minūšu darbs datorā. 

"Es neesmu profesionālis, mēs paši, cik esam iemācījušies, tik darām arī. Principā ir viena tonalitāte, kurā zvani skan labāk un harmonijas veidojas labāk priekš tiem, kas klausīsies," skaidroja Ķīviča.

Tehniskais darbs esot vienkāršs, taču emocionāli draudzes locekļiem šis laiks ir grūts. Šodien gan Talsu baznīcas tornī Ukrainas himna skan divreiz – ne tikai pusdienas laikā, bet arī sešos vakarā, kad daudzviet Latvijā iedzīvotāji vienojas piemiņas pasākumos Ukrainas atbalstam. Baznīcas zvans ar Ukrainas himnu Talsos skanēs, līdz situācija Ukrainā nostabilizēsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti