Svinīgi atklās Latvijas prezidentūru ES Padomē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Lai gan formāli Latvija jau no 1.janvāra ir kļuvusi par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti, īstā rosība sāksies tikai pēc brīvdienām.

Jau pirmdien pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jeb Gaismas pils, kas būs prezidentūras pasākumu galvenā vieta, tiks svinīgi pacelti Eiropas Savienības (ES) un visu tās dalībvalstu karogi. Šai dienā bibliotēkā gan vēl nerosīsies politiķi un ierēdņi, bet gan simulācijas spēles dalībnieki – jaunieši, kas izspēlēs Eiropas Savienības Padomes neformālo ministru sanāksmi, iejūtoties ministru un delegātu lomās. Viņiem tā būs iespēja uzzināt vairāk par lēmumu pieņemšanas procesu Eiropas Savienības Padomē un pašiem iejusties ministru, prezidējošās valsts un Eiropas komisāra lomās.

Otrdien, 6.janvārī, "Latvijas Pasts" iepazīstinās ar prezidentūrai veltītu pastmarku, kas būs pirmā šogad izdotā marka. Īpašas pastmarkas izveide ir prezidējošo valstu nacionālo pastu tradīcija. Ierasti pastmarkā attēlo prezidentūras logo, tādējādi veicinot tā atpazīstamību. Arī  "Latvijas Pasts" izdotajā pastmarkā mākslinieks Ģirts Grīva ir izmantojis grafiskā dizainera Gunāra Lūša veidoto Latvijas prezidentūras oficiālo logo ar arhetipiska dzirnakmens tēla attēlu. Vienas pastmarkas nominālvērtība ir 64 centi – tik maksā vienkāršas pastkartes nosūtīšana uz jebkuru Eiropas Savienības valsti.

Taču oficiālais Latvijas prezidentūras atklāšanas pasākums notiks ceturtdien, 8.janvārī.

Pirms tam jau pa dienu Gaismas pilī notiks Latvijas valdības un Eiropas Komisijas (EK) komisāru kolēģijas tikšanās, kuras laikā tiks pārrunāta Latvijas prezidentūras programma un prioritātes. Tāpat Latvijā ieradīsies arī jaunais Eiropadomes prezidents, bijušais Polijas premjers Donalds Tusks, kurš tiksies gan ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, gan ar premjerministri Laimdotu Straujumu.

Ceturtdienas vakarā Latvijas Nacionālajā operā notiks svinīgais Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas pasākums, kas būs dzirdams arī Latvijas Radio un redzams Latvijas Televīzijā. Bez oficiālajām amatpersonu uzrunām tajā skanēs speciāli šim koncertam radīts komponista Ērika Ešenvalda jaundarbs “Pēc negaisa”, Pētera Vaska Čella koncerts un Ludviga van Bēthovena „Fantāzija”. Koncertā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā, kā arī čellists Ēriks Kiršfelds un pianists Reinis Zariņš.

Savukārt piektdien, 9.janvārī, Gaismas pilī notiks Eiropas gada attīstībai atklāšanas pasākums. 2015.gads ir pirmais Eiropas gads, kura fokusā būs Eiropas Savienības ārējā darbība un Eiropas loma pasaulē. Tā moto ir „Mūsu pasaule. Mūsu cieņa. Mūsu nākotne.” Gads tiks atklāts Rīgā ar augsta līmeņa paneļdiskusijām un ar lekciju par mainīgo attīstības sadarbības politiku un tās ietvaru pēc 2015.gada. Pasākumu oficiāli atklās Straujuma un EK prezidents Žans Klods Junkers. Tas pulcēs ap 250 augsta līmeņa pārstāvju: Eiropas Savienības dalībvalstu attīstības ministrus, amatpersonas no Eiropas Komisijas un starptautiskajām organizācijām, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, projektu īstenotājus un pētniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti