Suvenīru ražotājiem pāvesta un Vatikāna simbolu lietojums jāsaskaņo ar pāvesta vēstniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Gatavojoties 24.septembrī gaidāmajai pāvesta Franciska vizītei, Latvijas Romas katoļu baznīcas informācijas centrs atgādina, ka jebkurš publisks pāvesta un Vatikāna simbolikas lietojums, piemēram, suvenīru ražošanā, ir jāsaskaņo ar vietējo pāvesta vēstniecību jeb nunciatūru vai Vatikāna Valsts sekretariātu.

Kā Latvijas Radio pastāstīja informācijas centra pārstāve Ingrīda Lisenkova, Vatikāna Valsts sekretariāta redzeslokā citās valstīs nonākuši gadījumi, kad pāvesta attēli un Vatikāna valsts simboli peļņas nolūkos tiek izmantoti nelegāli.

Ingrīda Lisenkova
00:00 / 00:51
Lejuplādēt
„Vatikāns lūdz: ja uz suvenīriem vai kādiem citiem priekšmetiem tiek likts pāvesta attēls, saņemt autorizāciju no viņiem. Uzņēmējam jāvēršas pie pāvesta vēstniecības jeb nunciatūras Baltijas valstīs un jāsniedz informācija, kādi būs šie suvenīri, cik daudz, kur tie tiks izplatīti, kas ir izgatavotājs. Šī informācija jānosūta pāvesta pārstāvim, nuncijam, kurš fiziski atrodas Lietuvā. Kontaktus viegli var atrast mājaslapā „katolis.lv”. Tas nav sarežģīti, un mēs iedrošinām to darīt, jo ir šāda kārtība,” skaidro Lisenkova.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti