Pāvests Francisks atvainojas LGBTQ kopienai par vulgāru žargonvārdu lietošanu

Pāvests Francisks otrdien atvainojies par vulgāru homoseksuālus vīriešus apzīmējošu žargonvārdu lietošanu kādā slēgtā tikšanās reizē ar Itālijas bīskapiem.

"Pāvests nekad nav vēlējies aizvainot vai lietot homofobiskus izteikumus un viņš no sirds atvainojas tiem, kuri jutās aizvainoti," teikts Vatikāna paziņojumā.

Tikšanās ar vairāk nekā 250 bīskapiem notika aizvadītajā nedēļā, taču ziņas par tajā izskanējušo parādījās tikai pirmdien.

87 gadus vecais pāvests bija paudis savu nostāju pret homoseksuālu vīriešu uzņemšanu priesteru apmācības koledžās – pat ja viņi sola, ka ievēros celibātu.

"Kā ziņoja divi itāļu laikraksti, Francisks sacīja, ka semināros jau tagad ir pārāk daudz "frociaggine" jeb izmantoja terminu, kura vistuvākais tulkojums latviešu valodā būtu žargonvārds "pediņi"."

Pāvesta izteikumi drīz parādījās ziņu virsrakstos kā Itālijā, tā arī citviet pasaulē, jo bija šokējoši vulgāri un ir pretrunā ar pāvesta centieniem padarīt katoļu baznīcu labvēlīgāku pret LGBTQ kopienas pārstāvjiem.

2013. gadā, tikai dažas nedēļas pēc stāšanās amatā, Francisks iemantoja popularitāti ar saviem izteikumiem, – "ja kāds ir homoseksuāls un meklē Kungu, un viņam ir laba griba, tad kas es esmu, lai viņu tiesātu?".

Jau izskanējuši minējumi, ka Francisks – spāniski runājošais itāļu emigranta dēls Argentīnā, nav sapratis visas negatīvās konotācijas, ko viņa lietotais žargonvārds varētu radīt.

Vatikāns savā paziņojumā nepārprotami neapstiprināja viņa teikto, bet atsaucās uz laikrakstos vēstīto.

"Kā viņš jau vairākkārt teicis: "Baznīcā ir vieta visiem! Neviens nav nevajadzīgs, neviens nav lieks, ikvienam ir vieta. Turklāt tieši tādiem, kādi mēs katrs esam," teikts paziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti