Panorāma

"Prāta Vētra" dodas Latvijas tūrē

Panorāma

Ukrainā karojošais G. Kalve slēgs līgumu ar armiju

Nosoda prokurora plaģiātismu, bet atlaist neesot pamata

Stukāns nosoda prokurora Cinkmaņa plaģiātismu bakalaura darbā, bet atlaišanai pamatu neredz

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Administratīvā rajona tiesa nesen faktiski atzinusi, ka prokurora Ulda Cinkmaņa bakalaura darbā konstatēts plaģiātisms. Tomēr tiesa atcēla Latvijas Universitātes (LU) lēmumu Cinkmanim atcelt bakalaura grādu, jo plaģiātisms noticis pārāk sen – pirms 13 gadiem. Saistībā ar šo lietu ģenerālprokurors Juris Stukāns stāsta, ka Cinkmani atlaist neesot pamata.

Stukāns norādīja, ka prokuroram likumā prasīto nevainojamo reputāciju nevarot bojāt tik seni notikumi, un gadījumā, ja šī iemesla dēļ Cinkmani atlaistu, viņš tiesas ceļā amatu atgūtu.

"Tas, ko viņš ir izdarījis, būdams mazs zēns, kurš mācījās pēc vidusskolas vēl augstskolā, ir nosodāms. [..] Bet mēs esam vairākās citās lietās strīdējušies ar kandidātiem par šo reputāciju, kur Administratīvā tiesa pateica – piedošanu, jums arī advokāts, izpildītājs vai tas pats prokurors, kad viņam ir pārkāpums pēc noteikta laika, tas ir piecu gadu garumā, jums vairs nav tiesību viņam pārmest šos pārkāpumus, un jums ir jāuzskata, ka viņam šī reputācija ir nevainojama, jo nevar būt, ka visu mūžu noteikti gadījumi viņam liedz iespēju atjaunot savu reputāciju," skaidroja ģenerālprokurors.

KONTEKSTS:

Pērn LU Juridiskajā fakultātē īpaši izveidota komisija vērtēja prokurora Cinkmaņa bakalaura un maģistra darbus saistībā ar iespējamu plaģiātismu, pēc kā tika nolemts par Cinkmaņa bakalaura diploma anulēšanu. Tā kā maģistra grāds prokuroram bija saglabāts, viņš amatu turpināja. Vienlaikus pārbaude par viņa atbilstību amatam gan tika ierosināta. Pats prokurors iepriekš pauda uzskatu, ka publikācijas medijos par viņu bija mēģinājums viņu apzināti diskreditēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti