Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Roņu meitene ar raidītāju izlaista brīvībā

Panorāma

Panorāma

Plaģiātismā pieķertais prokurors darbu turpina

Sāk pārbaudi par plaģiātismā pieķertā prokurora Cinkmaņa atbilstību amatam

Plaģiātismā pieķertais prokurors Uldis Cinkmanis pagaidām darbu turpinās, bet par viņa atbilstību amatam uzsākta pārbaude, taču prokuratūrā norāda, ka Cinkmani atlaist vai uz laiku atstādināt nav pamata, jo Latvijas Universitāte (LU) plaģiātisma dēļ anulējusi viņa bakalaura, nevis maģistra diplomu.  

ĪSUMĀ:

  • LU plaģiātisma dēļ anulēja prokurora Cinkmaņa bakalaura diplomu.
  • Viņš darbu turpina, jo nav anulēta jurista kvalifikācija un maģistra diploms.
  • Sākta pārbaude par Cinkmaņa atbilstību amatam.
  • Cik ilgi ilgs pārbaude – nav zināms.
  • Rezultātus vērtēs atestācijas komisija, bet gala lēmums – ģenerālprokuroram.
  • Cinkmanis, ņemot vērā uzsākto pārbaudi, uz LTV jautājumiem neatbild.  
  • Prokuratūra: Bakalaura darba anulēšana neietekmē Cinkmaņa kā prokurora lēmumu likumību.

Latvijas Universitātei procedūras prokurora Ulda Cinkmaņa bakalaura darba anulēšanai prasīja vairākus mēnešus. Tagad lēmums oficiāli pieņemts un nosūtīts Ģenerālprokuratūrai, taču tas nenozīmē, ka Cinkmanis amatu zaudēs.

“Maģistra grāds prokuroram ir palicis. Neviens šo jautājumu nav lēmis vai vismaz nav [diploms] anulēts, līdz ar to formāli pēc likuma viņš atbilst prasībām. [..] Skaidrs, ka ir absurda situācija,” atzina ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Pārbaude par Cinkmaņa atbilstību amatam gan ir ierosināta.

Prokuroru atestācijas komisija vērtēs viņa darba rezultātus un atbilstību nevainojamas reputācijas prasībai.

Tomēr ziņas par bakalaura darba anulēšanu plaģiātisma dēļ neesot pamats Cinkmani uz pārbaudes laiku atstādināt.

“Viņš pilda pilnvērtīgi savus darba pienākumus. Nekas ārkārtējs nav noticis. Viņam maģistra diploms ir, jurista kvalifikācija augstākā viņam ir, ko Latvijas Universitāte ir atstājusi spēkā. Kādi šeit jautājumi var būt?” norādīja virsprokurors Jānis Ilsteris.

Virsprokuroram Ilsterim uzdots sagatavot pārbaudei vajadzīgo informāciju un iesniegt to atestācijas komisijai ar savu atzinumu.

Komisija informāciju izvērtēs, taču gala lēmums būs jāpieņem ģenerālprokuroram Stukānam. Cik ilgi informācijas vākšana varētu prasīt, Ilsteris atbildēt nevarēja.

“Jūs prasāt tādus jautājumus, kas ir neatkarīgi no prokuratūras. Ja būs sadarbība starp institūcijām un darbiniekiem normāla, tas neprasa daudz laika. [..] Prokuratūrā ir diezgan operatīva šī izskatīšana. Tas neprasīs mēnešus,” sacīja Ilsteris.

Tikmēr saistībā ar Cinkmaņa maģistra darbu Latvijas Universitāte norāda, ka arī tas ticis izvērtēts, taču pamata diplomu anulēt neesot. Juridiskās fakultātes dome diskutējusi, vai bakalaura anulēšana nozīmē arī maģistra diploma atņemšanu, taču nolemts, ka maģistra kvalifikācija paliek spēkā, jo tās piešķiršanas brīdī Cinkmanim bakalaura grāds bija.

“Ja mēs runājam par kvalifikācijas piešķiršanu, ko apliecina attiecīgie diplomi, ko fakultāte izsniedz, tas ir process, kas notiek zināmās laika robežās. [..] Mēs nevaram šo procesu padarīt par tādu kā domino efektu, kad, lūk, viens klucītis apgāžas, un tad visa konstrukcija sagāžas,” sacīja LU Juridiskās fakultātes domes priekšsēdētājs Jānis Rozenfelds.

Pats Cinkmanis caur prokuratūras preses nodaļu Latvijas Televīzijai norādīja, ka, ņemot vērā uzsākto pārbaudi, uz jautājumiem viņš neatbildēs.

Latvijas Universitātes lēmumu anulēt bakalaura diplomu Cinkmanim ir tiesības pārsūdzēt Universitātes rektoram.

Prokuratūrā uzsver, ka bakalaura darba anulēšana nekādā veidā neietekmē Cinkmaņa kā prokurora lēmumu likumību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt