Studentu korporācijas tradicionālajā gājienā piemin Latvijas Brīvības cīņās kritušos

Latvijas Studentu korporāciju Prezidiju konvents pirmdienas rītā devās ikgadējā akadēmisko mūža organizāciju gājienā no Latvijas Universitātes (LU) galvenās ēkas Raiņa bulvārī 19 uz Rīgas Brāļu kapiem, kur atdusas Latvijas Brīvības cīņās kritušie, informēja Latvijas Studentu korporāciju Prezidiju konventa valdes loceklis Andris Igaunis.

Gājienā devās visas 23 Latvijā pastāvošās studentu korporācijas, 12 studenšu korporācijas un vēl septiņas citas akadēmiskās mūža organizācijas, kopā pulcinot ap 1000 studējošo un studijas beigušo.

Gājiens sākās plkst.8, tādējādi studenti bija pirmie, kas oficiāli sveic Latviju proklamēšanas 95.gadadienā. Gājiens parasti notiek klusumā, tādējādi godinot tos cilvēkus, kas izcīnīja Latvijas brīvību un atzīšanu.

Gājiena vēsture sakņojas pirmās brīvvalsts laikā, kad to organizēja LU. Gājienā piedalījās Latvijas Universitātes vadība, studentu un studenšu korporācijas, Konkordiju senioritāts, Vienību savienība un citas akadēmiskās mūža organizācijas, kā arī pārējie studenti. Pirms 21 gada 1992.gadā gājiena rīkošanas tradīciju atjaunoja un pārņēma Latvijas Studentu korporāciju Prezidiju konvents.

Korporācijas ir akadēmiskas, patriotiskas un slēgtas mūža organizācijas. Korporācijas palīdz jaunajiem studentiem kļūt par inteliģentiem jauniešiem, aktīviem un cienījamiem sabiedrības locekļiem, kas ar pilnu pārliecību apzinās, ka arī viņi ir atbildīgi par tālāko Latvijas valsts un tautas nākotnes attīstību.

Šogad gājiena virsvadību pilda korporācija "Fraternitas Lettica". Tā dibināta 1902.gadā Maskavā, kur pulcēja Maskavā studējošos latviešus. Tā ir arī viena no Atsevišķās studentu rotas korporācijām, proti, tās biedri iestājās Atsevišķajā studentu rotā un piedalījās Latvijas Brīvības cīņās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti