Streikojošie «Nordekas» autobusu vadītāji neapmierināti ar streiklaužiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Vairāki "Nordekas" autobusu vadītāji, kas šorīt sapulcējušies streikam Rīgā, pauda neapmierinātību ar streiklaužiem.

Ģertrūdes ielā 36, kur pieteikts streiks, pulcējas aptuveni desmit autobusu vadītāji.

Viņi atzina, ka uzņēmuma vadība ir sameklējusi streiklaužus, lai nodrošinātu autobusu iziešanu reisos. Esot arī kolēģi, kuri atsaukti no atvaļinājuma, lai nodrošinātu reisus.

Kā atzina sapulcējušies autobusu vadītāji, uz viņiem uzņēmuma vadība izdarījusi spiedienu, lai darbinieki nepiedalītos streikā. Netieši likts saprast, ka var draudēt pat atbrīvošana no darba. Taču streikotāji cer, ka šodien protestēs visi 22 šoferi, kuri pieteikti streikam.

Jau ziņots, ka sestdien, protestējot pret zemajām algām, pārvadājumu uzņēmuma "Nordeka" autobusu vadītāji sākuši kolektīvo streiku. Streiks sākas plkst.1 naktī.

"Nordekas" vadība streika laikā sola nodrošināt visus reisus, žurnālistiem norādīja kompānijas pārstāvis Gunārs Baubelis. Viņš skaidroja, ka kompānijā kopumā strādā 150 autovadītāji. Streikam esot pieteikušies 22 šoferi. Viņš gan apšaubīja, ka tik daudzi autobusu vadītāji būs gatavi streikot. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka pasažieri streika laikā necietīs un šajā situācijā reisus nodrošināt varēšot.

Arodbiedrības LABA pārstāvji solīja streikot beztermiņā, lai gan norādīja, ka viss būs atkarīgs no autobusu šoferu izturības, jo jāņem vērā, ka šoferiem ir arī apgādājamie. Tāpat LABA pārstāvji pieļāva, ka pēc tiesas lēmuma atļaut streiku "Nordekas" vadība būs sarunās ieinteresētāka, jo līdz šim tā neesot piedāvājusi nevienu kompromisa variantu.

Streiks būs beztermiņa - turpināsies tik ilgi, kamēr vadība izpildīs arodbiedrības prasību paaugstināt minimālās darba algas stundas tarifa likmi vismaz par 25%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti