Stājies spēkā pusotra gada cietumsods bijušajam VID inspektoram par kukuļņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Stājies spēkā bijušajam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) inspektoram Aigaram Kupčus par kukuļošanu tiesas piemērotais sods - brīvības atņemšana uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Pērn janvārī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa par 1400 eiro kukuļa pieprasīšanu un vēlāk precizētā pieprasītā 700 eiro liela kukuļa pieņemšanu atzina par vainīgu bijušo VID darbinieku, piespriežot viņam cietumsodu uz trīs gadiem bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz trīs gadiem ieņemt amatus VID struktūrās, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais kādā zemnieku saimniecības veikalā sāka tematisko pārbaudi, kuras laikā ar zemnieku saimniecību saistītai personai pieprasīja kukuli un vēlāk izmeklēšanas eksperimentā pieņēma kukuli 700 eiro, lai pārbaudē konstatētos pārkāpumus nenodotu izlemšanai un administratīvā pārkāpuma lietvedības sākšanai.

Par minēto pirmās instances tiesas spriedumu apsūdzētais iesniedza Rīgas apgabaltiesai apelācijas sūdzību, kuras izskatīšanā tiesa atzina, ka pirmās instances tiesa pamatoti ir atzinusi apsūdzēto par vainīgu viņam inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā.

Tomēr konstatējot, ka nav ievērotas personas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā, grozīja pirmās instances tiesas spriedumu daļā par sodu, nosakot viņam sodu - brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, atņemot tiesības ieņemt amatu valsts pārvaldē uz diviem gadiem.

Par Rīgas apgabaltiesas šī gada februāra spriedumu apsūdzētais iesniedza kasācijas sūdzību Augstākajā tiesā, kura atteica ierosināt kasācijas tiesvedību, tādējādi notiesājošais spriedums šonedēļ stājies spēkā.

Valsts apsūdzības uzturētājs ir gandarīts, ka par izdarīto noziedzīgo nodarījumu tiesa ir piemērojusi reālu brīvības atņemšanas sodu, ko prokurors lūdza arī tiesas debatēs.

KONTEKSTS:

Par šo noziegumu 2016. gada pavasarī informēja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". VID darbinieks Kupčus esot prasījis kukuli zemnieku saimniecības "Dimzas" līdzīpašniecei.

Raidījums vēstīja, ka 11. aprīlī "Lauku gaļas veikaliņā" ieradās divi nodokļu inspektori, tostarp, Kupčus, kurš devis dažādus mājienus. Līdzīpašniece vienojās, ka vēlāk satiksies ar inspektoru. Uz tikšanos Kupčus esot ieradies ar dienesta auto, un viņam tika iedoti 700 eiro. Televīzijas sižetā bija redzams, ka pēc kukuļa saņemšanas viņš tika aizturēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti