Panorāma

O.Pulks un Ē.Škapars zem lupas

Panorāma

"Liepājas metalurgā" turpina darbu pie tiesiskās aizsardzības plāna

Stabiņu joprojām meklē Latvijā

Stabiņu joprojām meklē Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Drīz būs apritējuši divi mēneši, kopš pazudusi kukuļņemšanā apsūdzētā Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa. Vai viņa tiešām pazudusi no tiesībsargājošo iestāžu redzesloka, nav zināms, jo iespējams - apmaiņā pret informācijas sniegšanu Stabiņai nodrošināta liecinieku aizsardzības programma. Tā uzskata arī bijušais Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Aleksandrs Aļeksejenko, kurš amatu zaudēja neilgi pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās kratīšanas.

Par Stabiņas pazušanu visai mīklainos apstākļos vēstīja plašsaziņas līdzekļi. Uzreiz pēc tam KNAB tiesai prasīja mainīt drošības līdzekli uz apcietinājumu. Tas arī tika izdarīts, taču apcietināt vairs nebija ko.

Lai arī ir izskanējušas ziņas, ka Stabiņa ir izbraukusi no Latvijas, iespējams, uz Ēģipti, tiesībsargājošās iestādes Stabiņu meklē tikai Latvijā. Ja Stabiņa atrodas Ēģiptē, jārēķinās, ka Latvijai un Ēģiptei nav līguma par personu izdošanu. „Ir priekšnoteikums, lai izsludinātu personu starptautiskajā meklēšanā - ir jābūt ziņām, ka persona ir atstājusi Latvijas teritoriju,” saka KNAB preses pārstāve Inta Šaboha.

KNAB neizpauž informāciju par Stabiņas meklēšanas gaitu, kā arī neatklāj, vai par viņas atrašanās vietu saņemtas ziņas no kādiem citiem avotiem.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci apsūdz par ilgstošu kukuļu pieņemšanu un dokumentu viltošanu apmaiņā pret beztermiņa īres līgumiem Rīgas pašvaldības dzīvokļos. Neilgi pēc Stabiņas aizturēšanas kratīšanu KNAB veica arī Aleksandra Aļeksejenko darba vietā.

KNAB piemērojis Aļeksejenko aizliegumu pildīt Rīga domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumus. Vēl viens ierobežojums – Aļeksejenko nedrīkst pamest arī Latviju. „Es nekur nebraukšu, jo man ir tādi ģimenes apstākļi, ka vēl kādu gadiņu nebraukšu no Latvijas. Ja vajadzēs izbraukt, es uzrakstīšu KNAB darbiniekiem, kur es braucu, un es domāju, ka viņi atļaus. Vēlreiz saku - viņi saprot, ka es neesmu vainīgs, es domāju, ka viņi saprot, un, jo ātrāk viņi pabeigs lietu, jo ātrāk es ķeršos pie darba,” pauž Aļeksejenko.

Aļeksejenko otrdien arī savas partijas "Gods kalpot Rīgai" biedriem klāstīja savu versiju par kratīšanu viņa darba vietā. Aļeksejenko apgalvo – ja Ārija Stabiņa tiešām sniegusi liecības pret viņu, tad tās bijušas maldinošas. Kurš būtu ieinteresēts viņu iegāzt, Aļeksejenko nezinot. „Es domāju, ka tas bija tīrais PR [Public relations] kādam, kam vajadzēja, ka uz mani krīt aizdomas par kukuļa ņemšanu, ko es neesmu ņēmis.”

Aļeksejenko joprojām ir partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs. Partijas dienas kārtībā nav bijis jautājuma par viņa izslēgšanu no partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti