Bijušajai Rīgas domes darbiniecei Stabiņai par kukuļņemšanu piespriež divus gadus cietumā un naudas sodu

Rīgas pilsētas tiesa pirmdien, 27. novembrī, bijušo Rīgas domes amatpersonu Āriju Stabiņu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā un izmantošanā, kā arī par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā un piesprieda viņai cietumsodu uz diviem gadiem, kā arī naudas sodu 14 087 eiro apmērā, informēja Tiesu administrācijā.

Tāpat Stabiņai ir liegts tuvāko trīs gadu laikā ieņemt amatus pašvaldības iestādēs un valsts pārvaldē.

Tiesa piesprieda arī naudas sodu 13 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 8060 eiro un par labu valstij piedzina finanšu līdzekļus 6027,38 eiro, atzīstot tos par noziedzīgi iegūtu mantu. 

Tā kā lietas izskatīšana pabeigta slēgtā tiesas sēdē, plašākus komentārus tiesa nesniedz.

Stabiņai tiek inkriminēta 6018 eiro kukuļa ņemšana, savukārt toreizējai Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītājai Ļenai Paščenkovai Rīgas apgabaltiesa iepriekš piemēroja pusotra gada reālu cietumsodu par prettiesisku labuma pieņemšanu. Šis spriedums ir stājies spēkā.

Bijusī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Stabiņa šajā lietā pie kriminālatbildības saukta par kukuļņemšanu un ar to saistīto dienesta viltojumu, kas noticis no 2012. gada marta līdz septembrim, kad viņa tika aizturēta. Viņa apsūdzēta deviņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, no kuriem septiņus izdarījusi grupā ar pašvaldības darbinieci, kurai Rīgas apgabaltiesa iepriekš piesprieda pusotru gadu ilgu brīvības atņemšanu.

Tāpat persona saukta pie kriminālatbildības par to, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās norādījusi nepatiesas ziņas.

Stabiņu korupcijas apkarotāji par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu aizturēja 2012. gada rudenī. Pēc pāris mēnešiem tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret drošības naudu, bet, kad pusgadu vēlāk tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi.

Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, izsludināja arī starptautiskajā meklēšanā, līdz beidzot 2017. gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus. Pēc tam Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīja viņai piemēroto drošības līdzekli un iepriekš vairāk nekā piecus gadus bēguļojušo Stabiņu no apcietinājuma atkal atbrīvoja, jo beidzās tiesību ierobežošanas termiņš.

Ņemot vērā, ka Stabiņa 2013. gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts, un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, bet pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti