Panorāma

ZZS premjera amatam nominē A. Lembergu

Panorāma

Panorāma

Soda policistus par notikušo pie pieminekļa Pārdaugavā

Soda policistus saistībā ar 10. maija notikumiem pie padomju pieminekļa Pārdaugavā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts policija sodījusi savus darbiniekus saistībā ar 10. maija notikumiem pie padomju pieminekļa Pārdaugavā. Amatā pazeminātas trīs Rīgas reģiona policijas pārvaldes amatpersonas, bet viena no dienesta atvaļināta. Zināms, ka starp sodītajiem ir Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes viena bataljona komandieris, iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītājs un viens inspektors. 

Pēc tam, kad neatļauta pulcēšanās pie pieminekļa, Krievijas slavināšana un tās iebrukuma attaisnošana Ukrainā teju netraucēti varēja notikt, piedaloties vairākiem simtiem cilvēku, policija bija sākusi dienesta pārbaudi. Darbiniekiem pārmeta, ka tie nav klausījuši savai vadībai. Tai skaitā nav pildījuši pat policijas priekšnieka Armanda Ruka skaidri un nepārprotami dotās pavēles nekavējoties pārtraukt likumpārkāpumus un izklīdināt sapulcējušos. Dienesta pārbaude vēl turpinās, un ne policija, ne Iekšlietu ministrija plašākus komentārus nesniedza.

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons pauda uzticību Valsts policijas vadības lēmumiem: "Valsts policijas priekšnieka apņemšanos, ka pret naida noziegumiem un izpausmēm būs nulle tolerances, uztveru kā viņa solījumu un apņemšanos. Man nav pamata apšaubīt Valsts policijas lēmumus un motivāciju šo apņemšanos īstenot."

Bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!"), kurai saistībā ar pieminekļa pakājē notikušo nācās demisionēt, uzskata, ka policijai vēl daudz jāstrādā pie tā, lai darba kvalitāte būtu atbilstoša mūsdienīgām un aktuālām prasībām.

"Pilnīgi noteikti. Es domāju, ka ir pareizi, ka amatpersonas ir sankcionētas par to, ka tās nepildīja tiešas pavēles. No otras puses – es esmu pārliecināta, ka tikai ar sodīšanu, protams, uzlabot visu policijas darba kvalitāti nav iespējams.

Paralēli nepieciešams turpināt ieguldīt policijas attīstībā, tai skaitā izglītībā. Un es ļoti ceru, ka mēs virzīsimies uz priekšu ar pieņemto lēmumu par Iekšējās drošības akadēmijas attīstību," teica politiķe. 

Bet pagaidām jābūt gataviem, ka līdzīgi gadījumi var atkārtoties. Tā atzina Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrībā.

"Attiecībā uz to, vai tas atrisina situāciju uz nākotni, tad es domāju, ka mēs pieredzēsim vēl vismaz 59 reizes saistībā ar pieminekļa nojaukšanu, kas ir paredzēts, ko ir Saeima lēmusi.

Un pieļauju, ka šāda disciplinārsodīšana neatrisina, ja vien netiek veikti kaut kādi preventīvie pasākumi iecirkņos, darbavietās, kur tiek runāts par lojalitāti, par patriotismu attiecībā pret savu valsti," vērtēja arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns.

Arodbiedrībā uzskata, ka būtiski arī, lai policijas vadība sabiedrībai atklāti izskaidro, kāpēc policisti pie pieminekļa neizpildīja pavēles – vai tā bija nelojalitāte, vai kāds cits iemesls.

"Maz ticams, ka trīs četri policisti, kas šobrīd ir disciplināri sodīti, bija spējīgi izklīdināt to cilvēku masu, kas bija ieradusies tajā brīdī pie šī pieminekļa. Es apšaubu. Tad, visticamāk, bija jāiesaista papildspēki. Vai tie papildspēki tika iesaistīti? Vai tika zvanīts kādam? Kā tas tika izdarīts?" sprieda arodbiedrības vadītājs.

Līdz šim neviens no sodītajiem policistiem arodbiedrībā nav vērsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti