Dienas ziņas

Preiļu novadā izveidota jauna skola

Dienas ziņas

Slimības dēļ jālikvidē visa cūku saimniecība

Simtgadīgās sijas neiztur slodzi

Slēdz Iecavas kultūras namu - simtgadīgās sijas neiztur slodzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Iecavas novada kultūras nams jaunajā sezonā apmeklētājiem durvis nevērs, jo sākusi šūpoties otrā stāva grīda. Pašlaik grīdas segums jau noņemts un tiek gaidīts eksperta atzinums, kas arī viesīs skaidrību, cik lieli remontdarbi nepieciešami.

 

Taču jau tagad skaidrs, ka vismaz līdz nākamā gada rudenim kultūras namā nevarēs notikt ne pašdarbības kolektīvu mēģinājumi, ne sarīkojumi.  

Vērienīgākos remontdarbus Iecavas kultūras nams piedzīvojis 2002., 2007. un 2009. gadā,  tomēr pirms dažiem  mēnešiem atklājies, ka augšstāva zālē satrupējušas un plīsušas koka sijas zem grīdas.

Iecavas kultūras nama direktore Alma Spale stāsta, ka “deju kolektīva mēģinājuma laikā notika pēkšņi tāda kustība... pat nebija brīkšķis vai brākšķis, bet kaut kas tur  notika, bija vibrācija”.

Pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs skaidro, ka pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad tika mainīts grīdas segums, nekas neesot liecinājis par problēmām, tāpēc veikta vien vizuālā izpēte.

“Pārsegums bija nekustīgs, tas nelika aizdomāties tik tālu, ka būtu jātaisa lieli darbi,” atzīst Veinbergs.

Šobrīd grīdas segums ir noņemts.  Cik lieli remontdarbi būs nepieciešami, būs zināms  nākamnedēļ, kad gaidāms eksperta atzinums, bet jau šobrīd ir skaidrs, ka tas prasīs ne mazums līdzekļu un kultūras nama durvis būs slēgtas vismaz gadu.

“Šajā gadā mums ir uzdevums veikt izpēti un arī projektēšanas darbus, un tad nākamajā gadā varētu lemt par atjaunošanas darbiem. Noteikti, ka līdzekļus meklēs un arī atradīs,” sola pašvaldības izpilddirektors.

Drošības apsvērumu dēļ slēgta arī pirmā stāva zāle. Četrpadsmit  pašdarbības kolektīvu mēģinājumiem izmantot varēs vien divas telpas. Lielākajiem kolektīviem mēģinājumi notikšot skolā, bet pasākumi gan praktiski izpaliks.

“Mēs ļoti ceram, ka mēs varēsim darīt tā, lai cilvēki nebūtu apdalīti. Runājot par izklaides pasākumiem... jā... mazliet jāpagaida,” saka kultūras nama direktore.

Vēstures liecības par  120 gadus vecās ēkas pārbūvi neesot atrodamas, un gareniskās sijas, iespējams, nav mainītas kopš ēkas uzcelšanas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti