Dienas ziņas

Vidzemē pāreja uz eiro noritējusi mierīgi

Dienas ziņas

Cilvēki norēķinoties rūpīgi seko līdzi izdotajam atlikumam eiro

Pirmā diena ar eiro Skrundā

Skrundā veikalos maksā lielākoties latos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 5 mēnešiem.

Vēl tomēr lati – tā Jaungada pirmajā dienā par galveno norēķināšanās naudu saka pārdevēji Skrundā. Arī sastaptie cilvēki atzīst, ka pēdējos latus atdot un pirmos eiro saņemt nolēmuši tieši veikalā.

Simboliski izkalta jauna nauda, izlietas laimes, laimes vēlējumi arī sev tuvākajiem un, protams, uguns ziedi naksnīgajās debesīs - tā Jauno gadu, kurš Latvijas vēsturē ieies ar eiro ieviešanu, sagaidīja Skrundā.  Uzrunātie ļaudis atzīst, mazliet jau tā latiņa žēl ir, bet jāiet līdzi laikam.

Jānis Dembovskis, Zirņu pagasta iedzīvotājs, domā, ka būs labi - viņam jau eiro rokā. Pārdevēja Inese Meire pārdevēja sākumā nedaudz bijusi stresā, bet tas pārgājis - aparāts visu parāda priekšā. Skrundeniecei Sarmai ūpei makā divi nodalījumi, lai vieglāk saprast. 

Vairāki uzrunātie ļaudis atzīst, ka  ir saglabājuši latus, kuri nenonāks bankās vai veikalu kasēs – tie būs par piemiņu no šī, jau aizgājušā laika. Dažs jau pilnībā pārgājis uz eiro, vēl kāds to nolēmis izdarīt pamazām.

Satiekam arī vīrus, kuri agrā rīta gaismiņā devušies uz copi Ventā un, ja vadās pēc teiciena – kā gadu sāksi, tā visu gadu dzīvosi, tad šis viņiem būs īpaši veiksmīgs un naudiņas netrūks, jo  noķertajai aptuveni 9 kilogramus smagajai līdakai zvīņu netrūkst, ko ielikt makā. Arī par eiro lieku uztraukumu nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti