Labrīt

Brīvības bulvāra alejā, Rīga, aplūkojama izstāde par šī brīža sajūtām

Labrīt

Cietuma ēnā: Olaines atkarīgo centrs – vieta, kur notiesātie cīnās paši ar sevi

Latvijas Radio un LTV apvienošana šobrīd iestrēgusi Saeimā, atzīst Siksnis

SEPLP vadītājs: Krievijas karš Ukrainā parāda – medijos jāiegulda kā kritiskajā infrastruktūrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Ja Krievijas sāktā kara Ukrainā iespaidā valsts palielina izdevumus aizsardzībai, tad mediji – gan sabiedriskie, gan komerciālie – būtu daļa no kritiskās infrastruktūras, jo tas ir nacionālās drošības jautājums. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) vadītājs Jānis Siksnis.

Krievijas sāktais karš Ukrainā parādīja, ka gan sabiedriskos medijus, gan komercmedijus vajadzētu uzskatīt par kritisko infrastruktūru un tos stiprināt tāpat kā valsts aizsardzību, atzīmēja Siksnis, atgādinot, ka jau kopš kara sākuma iezīmējās lielie dezinformācijas riski. 

Tiesa, sabiedrība ne vienmēr izpratusi sabiedrisko mediju lomu un nozīmi demokrātiskā valstī. “Es domāju, ka līdz galam nav izpratnes. Negribu vainot politiķus, vienkārši ir vairāk jāskaidro sabiedriskā medija loma un nozīme. To [SEPLP] mēs esam arī apņēmušies darīt kopš pirmās dienas,” piebilda Siksnis. 

Tikmēr abas koncepcijas – gan sabiedrisko mediju jaunais finansēšanas modelis, gan Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio apvienošana – ir “iestrēgušas” Saeimā un nekust uz priekšu, atzina SEPLP vadītājs. Viņš norādīja, ka pirmajā SEPLP darbības gadā padome tikusi galā ar uzdevumiem. Taču patlaban nav izprotams, kādēļ sabiedriskā medija attīstības jautājumi palikuši Saeimas gaiteņos un vai par tiem lems šis vai jau nākamais sasaukums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti