Panorāma

NEPLP sola ierobežot propagandu krievu kanālos

Panorāma

Okupācija vai pašaizsardzība?

SC pagaidām nesaskata Krievijas agresiju Krimā

SC deputāti pagaidām nesaskata Krievijas agresiju Krimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Vērojot Krievijas militārās aktivitātes Ukrainā, arī daudzi Latvijas politiķi formulē savu viedokli par Krimā notiekošo. Pārsvarā tas ir piezemētākiem vai skarbākiem vārdiem formulēts nosodījums. Taču ne visos gadījumos. Piemēram, "Saskaņas centra" (SC) pārstāvētais Rīgas mērs Nils Ušakovs publiskajā telpā tā arī nav paudis skaidri, vai viņš atbalsta vai nosoda Krievijas rīcību.

Daļai sabiedrības tas nebija liels pārsteigums, jo „Saskaņas centram” jau ilgāku laiku tiek pārmestas ciešas saiknes ar varu Krievijā. Kā nekā "Saskaņas centram" pat ir sadarbības līgums ar Krievijā valdošo partiju “Vienoti Krievijai”.

Saeimas deputāti šodien tikās Ārlietu un Eiropas lietu komisiju kopīgajā sēdē, kuras centrā, protams, Ukrainas notikumi. Tajā „Saskaņas centrs” nāca klajā ar paziņojumu, ka ir par Ukrainas nedalāmību un pret karaspēka izmantošanu no jebkuras valsts un jebkuras Ukrainas konfliktā iesaistītās puses.

SC aicināja politiķus atturēties no publiska atbalsta vai nosodījuma paušanas kādai no pusēm, kamēr Krimas notikumiem nebūšot skaidru pierādījumu.

Pierādījumus varot sniegt tikai ANO vai Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas izmeklēšanas. „Faktiski, mēs nevaram teikt, ka tā ir pilnvērtīga militāra iejaukšanās, tāpēc ka pagaidām mēs dzirdam tikai to, ka prezidents Putins paņēma no sava parlamenta tādu atļauju. Kaut gan mēs redzam, ka tur Ukrainā, Krimā jau ir kaut kādi cilvēki, pagaidām, cik es saprotu, nevar konstatēt, ka tieši tie ir Krievijas armija. Vismaz viņi par sevi neuzstāj, ka tie ir,” klāsta Saeimas Ārlietu komisijas pārstāvis Sergejs Mirskis (SC).

„Ziniet, es negribētu komentēt, jo es domāju - ir diezgan daudz neobjektīvas informācijas. Bet mums jābalstās uz to organizāciju viedokli, kas ir pamatots, kas ir izmeklēts,” saka Saeimas Ārlietu komisijas pārstāvis (SC) Sergejs Potapkins. Viņš gan apstiprina, ka nosodītu Krievijas darbības, ja tā sāktu kādas militāras akcijas.

Savukārt „saskaņietis” Ivars Zariņš Krievijas pašreizējo rīcību nodēvē par neatbilstošu starptautiskajai praksei. Tajā pašā laikā uzskata - bez militāru spēku klātbūtnes Ukrainas konfliktu atrisināt nevarēs. „Tur ir tiešām ir jāved iekšā karaspēks. Bet nevis Krievijai. Noteikti ne Krievijai. Tam ir jābūt vai nu ANO vai Eiropas drošības spēkiem. Bet tas ir vienīgais veids, kā mēs varam apstādināt, lai tur nesāktos asinsizliešana, jo tas, ko mēs redzam, no abām pusēm notiek bruņošanās,” norāda Zariņš.

Jau ziņots, ka  Saeimas Ārlietu un Eiropas lietu komisijas pirmdien kopīgi izplatīja paziņojumu, kurā Krievijas rīcību vērtē kā pretlikumīgu, apzinātu un plānotu iejaukšanos Ukrainas suverenitātē ar mērķi okupēt daļu vai visu Ukrainas teritoriju. Tā arī uzstāja uz nekavējošu starptautisko novērotāju izvietošanu Krimā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti