Dienas ziņas

ES uzliks sankcijas Krievijas zeltam

Dienas ziņas

"Ziedot.lv" paplašinās atbalstu bēgļiem no Ukrainas

"Saskaņa" iesniedz deputātu kandidātu sarakstu

«Saskaņas» premjera amata kandidāts būs Ivars Zariņš; 14. Saeimas vēlēšanu sarakstā arī bokseris Briedis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partija "Saskaņa" par premjera amata kandidātu 14. Saeimas vēlēšanām izvirzījusi bijušo parlamenta deputātu Ivaru Zariņu, pirmdien pēc "Saskaņas" kandidātu saraksta iesniegšanas Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) pastāstīja Saeimas deputāte Regīna Ločmele. Starp "Saskaņas" kandidātiem atrodami vairāki līdzšinējie deputāti, kā arī bokseris Mairis Briedis. 

Partija "Saskaņa" pirmdien CVK iesniegusi deputātu kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu 14. Saeimas vēlēšanām, liecina CVK mājaslapā publiskotā informācija. 

Kandidātu saraksts pieteikts visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos – Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē, un tajā iekļauti 87 deputātu kandidāti – 57 vīrieši un 30 sievietes.

Partijas "Saskaņa" Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta līderis ir Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs, Kurzemē saraksta līderis ir Saeimas deputāts Valērijs Agešins, Latgalē – Saeimas deputāte Regīna Ločmele, Zemgalē – advokāts Aleksandrs Kazačkovs, kurš vēlēšanās kandidē pirmo reizi un nav partijas biedrs.

Taču Vidzemes vēlēšanu apgabala līderis ir bijušais Saeimas deputāts Ivars Zariņš, kurš būs arī partijas premjera kandidāts. Jāatgādina, ka Zariņš nolika 13. Saeimas deputāta mandātu, to skaidrojot kā sava solījuma pildīšanu, jo apstrīdēja "lielā kara" jeb Krievijas sāktā kara Ukrainā iespējamību. Savukārt iepriekšējās parlamenta vēlēšanās "Saskaņas" premjera amata kandidāts bija Vjačeslavs Dombrovskis, kas tagad kandidēs no partiju apvienības "Attīstībai/Par!" saraksta.

Tāpat, kā gaidīts, starp "Saskaņas" kandidātiem atrodams arī politikas jaunpienācējs – bokseris Mairis Briedis, kurš Rīgas vēlēšanu apgabalā startēs kā trešais.  

No esošajiem 18 "Saskaņas" Saeimas frakcijas deputātiem uz iekļūšanu 14. Saeimā pretendē 16.

Rīgas vēlēšanu apgabalā iekļauti 30 kandidāti, Vidzemes apgabalā – 16, Latgales apgabalā – 16, Kurzemes apgabalā – 15, bet Zemgales apgabalā iekļauti 10 kandidāti.

Partijas premjera amata kandidāts Zariņš norādīja: "Esam sastādījuši tādu sarakstu, lai varētu sastrādāties ar visiem politiskajiem spēkiem Saeimā."

"Saskaņa" iesniegusi arī priekšvēlēšanu programmu. Partijas vēlēšanu devīze ir "Saskaņa" – "Par tautu! Par taisnību! Par Latviju!".

Partijas priekšvēlēšanu manifestā norādīts: "Mūsu valsts pati galvenā bilance ir negatīva. Latvijas iedzīvotāju šogad ir par 17 tūkstošiem mazāk, nekā bija pirms gada. Izmirst. Nepiedzimst. Aizbrauc. Valsts vara nespēj apturēt šo lejupejošo trajektoriju. Jo šīs varas rūpju centrā nav cilvēks. Jo šī vara nav taisnīga."

"Saskaņa" paziņojumā norādīja, ka partija vēlas uzsvērt to, ka mūsu valsts pilsoņi, kuriem dzimtā valoda ir krievu valoda, ir vienlīdzīga Latvijas tautas daļa. Sašķelta tauta nevar uzcelt taisnīgu, labklājīgu valsti. "Šajā globālu satricinājumu laikā vairāk kā jebkad Latvijai ir vajadzīga saskaņa. Kā princips, kā dažādu tautību un uzskatu pilsoņu sadarbības priekšnoteikums," norādīts partijas paziņojumā. 

"Saskaņa" vēlas uzrunāt arī tos iedzīvotājus, kas nolēmuši nepiedalīties vēlēšanās, jo katra balss "var situāciju mainīt". 

Savukārt priekšvēlēšanu debatēs partija "Saskaņa" aicina pastiprināti pievērsties tādiem jautājumiem kā sociālās stabilitātes nodrošināšana, energoresursu krīzes pārvarēšana. Tuvākajās dienās partija publicēs savu redzējumu par to, "kā nepieļaut sociālus satricinājumus un  Latvijai pārdzīvot nākamo, ļoti smago ziemu", teikts politiskā spēka paziņojumā.

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanām drīkst drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem, 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti. Šogad kandidātu aktivitāte varētu būt līdzīga. CVK informēja, ka interesi iesniegt sarakstus izrādījuši 14 politisko spēku pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti