Panorāma

Hodorkovskis: Pastāv risks, ka Krievijas imperiālisms turpināsies

Panorāma

Panorāma

Rīgas dome: Ēka nav dzīvošanai lietojama

Saplaisājušās Valdemāra ielas ēkas iedzīvotāji neizpratnē par pēkšņo evakuāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Kādi ir bīstamības iemesli Krišjāņa Valdemāra ielas ēkās, no kurām vakar tika evakuēti iedzīvotāji – atbildīgie dienesti pagaidām atbildi nesniedz. Tiek gaidīts slēdziens no sertificēta būvinženiera, kas no šodienas sāk darbu ēkās, lai izvērtētu to stāvokli, bīstamību un ko ar tām darīt tālāk. Ēku iedzīvotāji ir neizpratnē, kādēļ evakuācija notika tik pēkšņi, jo plaisas mājās – pēc viņu teiktā – esot jau vismaz piecus gadus, bet līdz šim viņu paustās bažas par tām atbildīgie dienesti nav ņēmuši vērā.

Saplaisājušās Valdemāra ielas ēkas iedzīvotāji neizpratnē par pēkšņo evakuāciju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Šīs plaisas ir kā minimums pieci vai seši gadi. Taisni tādas. Vai pat vēl senākas. Mums tas ir pat fotogrāfijās fiksēts," saka evakuētie iedzīvotāji.

Pēc operatīvās sanāksmes pie Rīgas domes vadības vēršas ēku iedzīvotāji, kuri ir neizpratnē, kāpēc evakuācija notika tik pēkšņi, jo – pēc viņu teiktā – plaisas mājām nav nekas jauns, tās sāka parādīties, kad apkaimē sāka celt jaunbūves Tomsona ielā un Skanstē, un, kad iedzīvotāji toreiz vērsās atbildīgajās iestādēs, visi viņu iesniegumi tika noraidīti.

"Kur tas viss sākās? Jo mēs sēžam mājās, un pēkšņi mūs met ārā. It kā noticis kaut kas briesmīgs. Bet nekas taču nav mainījies, neviens nekādus krakšķus nav dzirdējis, nekas nav plīsis. Kas ir tas aizsākums, kāpēc tas viss vakar vispār bija?" jautā iedzīvotāji.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Andrejs Aronovs iedzīvotājiem skaidro, ka par bīstamību ēkā policija vakar saņēma iesniegumu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), par ko acīmredzot bija informējis kāds iedzīvotājs.

"Viņi piesaistīja policiju. Policija atbrauca uz šejieni. Veicot apsekošanu, VUGD pieņēma lēmumu evakuēt iedzīvotājus saistībā ar potenciālo bīstamību. Pēc tam tika pieaicināts būvinspektors, kurš apsekoja ēkas un kurš vakar pieņēma lēmumu, ka šo ēku ekspluatācija uz doto brīdi nav iespējama," stāsta Andrejs Aronovs.

 

Pēc šorīt notikušās atbildīgo dienestu operatīvās sapulces Rīgas mērs Mārtiņš Staķis atzina, ka šobrīd saistībā ar ēkām ir trīs svarīgi uzdevumi – sniegt atbalstu ēku iedzīvotājiem, novērst ēku bīstamību un saprast, ko darīt ar satiksmi, kas šobrīd ir slēgta Valdemāra ielas posmā no Šarlotes līdz Alojas ielai.

"Šodien jau šeit dodas iekšā sertificēts būvinženieris, kurš tieši specializējas šajā jautājumā. Mēs no viņa slēdzienu gaidām pēc iespējas ātrāk, tomēr parasti tas aizņem pat vairākas nedēļas. Mums primārais ir, lai viņš pirmšķietami pasaka, ko mēs šeit darām ar satiksmi, jo šī ir viena no pilsētas satiksmes artērijām, šeit iet arī sabiedriskais transports, un tas ietekmēs pilnīgi visus pilsētas iedzīvotājus. Šobrīd ir veikta satiksmes pārorientācija uz citām ielām, skaidrs, ka tas ir vairāk tāds krīzes risinājums," skaidro Mārtiņš Staķis.

No ēkām Valdemāra ielā 117 un 119 ir evakuēti 33 cilvēki, no kuriem trīs ir lūguši pašvaldības atbalstu izmitināšanai, kas arī viņiem nodrošināts krīzes režīmā. Arī citiem iedzīvotājiem, kas šobrīd raduši patvērumu pie radiem vai draugiem, bet kuriem šāda krīzes izmitināšana ir nepieciešama, ir jāvēršas pašvaldības policijā, un viņi gūs atbalstu. 

"Apzinoties, ka šie izaicinājumi varētu ieilgt, tiem, kam ir nepieciešama palīdzība ilgtermiņā ar mājokli, pašvaldība no savas puses sniegs visu atbalstu. Attiecīgi ir jāvēršas vai nu Mājokļu un vides departamentā, vai mūsu apkaimju iedzīvotāju centros. Visa informācija tika publiskota arī mūsu mājaslapā," norāda Rīgas vicemēre Linda Ozola.

Evakuētajiem iedzīvotājiem ir iespējams pieteikties arī krīzes pabalstam. Attiecībā uz vienu cilvēku pabalsts ir pielīdzināts vienam minimālajam atalgojumam valstī, kas ir 620 eiro vienam cilvēkam vai 1240 eiro uz vienu mājsaimniecību.

Jau vēstīts, ka sestdienas vakarā Rīgā VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz kādu ēku Krišjāņa Valdemārā ielā, jo tajā izveidojušās plaisas.

Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēkā ir izveidojušās redzamas plaisas un sāka cilvēku evakuāciju. Notikuma vietā sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju tika nodrošināts autobuss evakuēto cilvēku izmitināšanai.

VUGD informēja, ka no divām blakus esošām ēkām sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju evakuēti 33 cilvēki, suns un divi kaķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti