Sākusies dziesmu ziedošana labdarības maratonam «Dod pieci!» vēža pacientu atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

No šodienas, 1.decembra, “Dod pieci!” mājaslapā www.dodpieci.lv ir sākusies dziesmu pieteikšana šī gada labdarības maratonam. 

Šogad sabiedrība ar savu ziedojumu var atbalstīt onkoloģiskos pacientus, palīdzot biedrībai “Dzīvības koks” rīkot psihosociālās rehabilitācijas nometnes vēža skartajiem cilvēkiem. Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ir pieci eiro, kas nozīmēs vienu nodarbību vienam cilvēkam.

Pirmās dziesmas par ziedojumiem tika pieteiktas jau tūdaļ pēc ziedojumu formas publiskošanas plkst.8.00 un ziedošanas intensitāte ir lielākā, kāda līdz šim pieredzēta labdarības maratona vēsturē. Dāsnākais ziedojums pirmajā stundā bija 400 eiro un, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, lielākā daļa ziedojumu ir par summu, kas lielāka par pieciem eiro.

Klausītāju par ziedojumiem izvēlētās dziesmas Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā tiks atskaņotas no 15. līdz 21. decembrim, kad labdarības maratona laikā trīs radio dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš - vienu nedēļu dzīvos un strādās īpašā stikla studijā, kas atradīsies ''Origo'' laukumā Rīgā.

“Dod pieci!” labdarības maratons šogad noritēs 149 stundu garumā, un tā laikā stikla studiju apciemos vairāk nekā piecdesmit Latvijā pazīstamas personības - aktieri, sportisti, mediķi, psihologi, dažādas amatpersonas, komiķi, blogeri un citi, - kā arī ik dienu ar nelielu koncertu uzstāsies Latvijas populārākie mūziķi. “Dod pieci!” norisei 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā, tiešsaistē www.dodpieci.lv, kā arī Latvijas Televīzijas kanālos.

Latvijā ir vairāki desmiti tūkstošu vēža skartu cilvēku, taču nav pieejama valsts nodrošināta psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem.  Latvijā ir gandrīz 75 tūkstoši cilvēku, kuriem ir bijis diagnosticēts vēzis. Vēzis atstāj ne tikai fiziskas rētas, bet arī dziļus emocionālos nospiedumus par pārdzīvoto. Kad aktīvā ārstēšanās noslēgusies, onkoloģiskajiem pacientiem ir jādzīvo tālāk, taču daudziem atdzimt jaunai dzīvei tikai pašu spēkiem neizdodas.

Nevalstiskā organizācija “Dzīvības koks” ik gadu rīko nometnes, kurās vēža skartie cilvēki var saņemt dažādu nozaru speciālistu konsultācijas un palīdzību, atjaunot slimības laikā zaudētos spēkus un dzīvesprieku, kā arī gūt iedvesmu turpmākajai dzīvei. Pērn ar biedrības savāktajiem ziedojumiem pietika vien divām nometnēm, kurās varēja piedalīties tikai 48 cilvēki, taču palīdzība ir nepieciešama tūkstošiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti