Sāks meklēt Stūra mājai īrniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tuvākajā laikā varētu izsludināt nomas izsoli tā dēvētajai Stūra mājai. To šonedēļ Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē deputātiem sacīja „Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) pārstāvji. Tomēr pagaidām intereses no valsts iestāžu puses par šo ēku nav, tajā gatavs palikt vien Okupācijas muzejs.

Sāks meklēt Stūra mājas īrniekus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Valsts nekustamie īpašumi” ir izstrādājuši tā dēvētās Stūra mājas specifikāciju nomas izsolei. Tuvākajā laikā to publiski izsludinās, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sacīja par valsts īpašumiem atbildīgās iestādes valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

Tiesa, valsts iestādes interesei par šo objektu nav izrādījušas.

“Ja mēs runājam, vai kāda no valsts iestādēm ir izteikusi gatavību tur atrasties, tad neviena no valsts iestādēm atrasties tur nebūtu gatava. Jo tur ir objektīvi iemesli, ja mēs runājam par tiesībsargājošajām iestādēm, tad tas ir operatīvais transports,” sacīja Vārna.

Proti, teritorijā nav vietas automašīnām. Ģenerālprokurors Ērikas Kalnmeiers, kurš arī piedalījās sēdē, precizēja – Stūra mājas pagalmā vieta ir tikai pieciem spēkratiem. Tas ir pārāk maz, lai ēka, kurā ilgus gadus atradās Valsts policija, tagad būtu pievilcīga, piemēram, tiesībsargājošajām iestādēm.

Piecus gadus ēkā skatāma Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija par Valsts drošības komitejas (VDK) jeb čekas vēsturi Latvijā. Muzeja direktors Gunārs Nāgels pastāstīja, ka plāno tur palikt un ir ieinteresēts, lai muzeja ēka nepaliek tukša un viņiem pievienojas citi tās apdzīvotāji. “Mēs paredzam palikt vismaz tai pašā apjomā. Mums ir domas arī mazliet paplašināt to apjomu, kas mums ir bijis līdz šim. Sevišķi pagrabā ir dažas ļoti interesantas telpas, kuras būtu vērts rādīt apmeklētājiem,” sacīja Nāgels.

Nāgels sprieda, ka pirmais solis būtu atrast ēkai jaunu īpašnieku vai īrnieku un tad veikt tās kapitālo remontu: “Kā zināms, pirms dažiem gadiem veica remontu, fasādes remontu un jumta remontu. Bet visai ēkai jātaisa kapitālais remonts, tā ka mēs par šo zinām, VNĪ zina, ka mēs tur būsim arī pēc remonta, un vienkārši meklē labāko veidu, kā var šo finansēt.”

Tikmēr VDK vēsturei veltītā izstāde Stūra mājā atkal būs apskatāma no 1. jūnija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti