Sāk Brasas tilta vienas puses demontāžu; darbu laikā slēgs gājēju tuneļus zem tā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šonedēļ sākti sagatavošanās darbi Brasas tilta demontāžai Duntes ielas pusē, un pārvada vienas puses demontāža ilgs apmēram trīs mēnešus, informēja Rīgas domē.

Šonedēļ noritēs sagatavošanas darbi, bet demontāžu iecerēts sākt nākamnedēļ, kuras laikā paredzēta trīs siju un starp tām uzstādīto plātņu novākšana, kā arī ietves bloku demontāža.

Tramvaju satiksme tiks organizēta pa pārceltajiem sliežu ceļiem saglabājamajā pārvada daļā, un maksimālais tramvaju kustības ātrums demontāžas darbu laikā un pēc to pabeigšanas būs 20 kilometri stundā. Tomēr gadījumā, ja demontāžas laikā konstatēs bīstamas svārstības, iespējama pārvada operatīva slēgšana.

Gājēju kustība drošības apsvērumu dēļ uz Brasas pārvada jau ir aizliegta, bet demontāžas darbu laikā to liegs arī zem pārvada esošajos gājēju pagaidu tuneļos.

Satiksmes departamentā paskaidroja, ka pagaidu tuneļu slēgšana notiks laikā, kad virs tā veiks demontāžas darbus, un tādā gadījumā tunelis varētu būt ciet līdz pat divām nedēļām, tomēr pirms tam departamentā solīja informēt par gaidāmo slēgšanu. Patlaban tuneļi ir vaļā, jo pagaidām vēl norit sagatavošanās darbi, bet demontāža sāksies nākamnedēļ.

Balstu un laidumu demontāžu virs dzelzceļa paredzēts veikt vilcienu kustības pārtraukumos.

Lai nodrošinātu drošus darba apstākļus strādājošajiem un novērstu negadījumus ar garāmgājējiem, būvvieta tiks norobežota ar nožogojumu kopā ar informatīvajiem plakātiem par demontāžas darbu veikšanu, informēja domē.

Pārvada demontāžas laikā var būt paaugstināts trokšņa līmenis, tādēļ Rīgas domes Satiksmes departaments aicina iedzīvotājus pret darbu veikšanu izturēties ar sapratni.

Pārvada demontāžu veic AS "Kauno tiltai" par 586 303 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

KONTEKSTS:

Brasas pārvada celtniecība tika uzsākta 1957. gadā un ekspluatācijā tas nodots 1959. gadā.

remonts sākts 2019. gada aprīlī. Taču drīz vien darbus nācās apturēt ne tikai atrasto apbedījumu dēļ, bet arī tāpēc, ka tilts izrādījies sliktākā stāvoklī, nekā prognozēts. Līdzās tiltam izveidota pārbrauktuve, bet tiltu bija ļauts šķērsot tramvajam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti