Dienas ziņas

Covid-19 izplatības līmenis sarucis par 20%

Dienas ziņas

Lietuva apsūdz Baltkrieviju par migrantu pieplūdumu

Saeima apstiprina mandātus vairākiem deputātiem

Saeimā jauni deputāti – Mičerevskis, Liepkalns, Kreituse un Beļaunieks; Petraviča un Šuplinska atgriežas parlamentā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeimā otrdien deputāta zvērestu deva četri jauni deputāti   Māris Mičerevskis, Līva Kreituse (Jaunā konservatīvā partija (JKP)), Viesturs Liepkalns ("Attīstībai/Par!") un Māris Beļaunieks (JKP). Deputātes pilnvaras tika atjaunotas Ramonai Petravičai ("Par cilvēcīgu Latviju") un Ilgai Šuplinskai.

Darbu Saeimas deputātes amatā atsāks bijusī labklājības ministre Ramona Petraviča. Viņas pārstāvētā partija "KPV LV" (tagad "Par cilvēcīgu Latviju") tika izslēgta no koalīcijas, tāpēc Petraviča pazaudēja ministres amatu. Viņas vietā uz neilgu laiku Saeimas deputāta mandātu bija saņēmis Edgars Kronbergs, kurš tagad to atkal zaudēja.

Darbu Saeimā atsāks arī bijusī izglītības ministre Ilga Šuplinska. Viņas pārstāvētais politiskais spēks – Jaunā konservatīvā partija (JKP) – izvēlējās nomainīt Šuplinsku pret Anitu Muižnieci (JKP) ministres amatā. Šuplinska Saeimā JKP vairs nepārstāvēs. Viņa izstājās no partijas, jo tika izslēgta no valdības darba. Šuplinskai atgriežoties parlamentā, deputāta mandātu zaudēja Andris Kazinovskis, kurš arī bija izstājies no JKP.

Jaunajai iekšlietu ministrei Marijai Golubevai ("Attīstībai/Par!") sākot pildīt amata pienākumus un uz laiku noliekot Saeimas deputāta mandātu, parlamentā darbu sāks Māris Mičerevskis, kurš līdz šim bija Rīgas domnieks. Iepriekš, kad Daniels Pavļuts kļuva par ministru un Mičerevskim tika piedāvāts stāties viņa vietā, politiķis no darba Saeimā atteicās. Šoreiz viņš piekritis, jo uzskata, ka viņam ir morālas tiesības pieņemt Saeimas deputāta mandātu. Viņam gan nebūšot ļauts darboties "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijā, ņemot vērā, ka iepriekš viņš izstājās no partijas "Latvijas attīstībai", sakot, ka viņam neesot pieņemama partijas līderu aizkulišu tirgošanās.

Golubevai sākot ministres gaitas, atbrīvojās arī Saeimas sekretāra biedra vieta. Tajā tika ievēlēta Inese Voika ("Attīstībai/Par!"). Par viņu savu balsi atdeva 68 deputāti. Uz vietu pretendēja arī Gundars Daudze (Zaļo un Zemnieku savienība) un Ieva Krapāne ("Par cilvēcīgu Latviju").

Pēc "KPV LV" izslēgšanas no koalīcijas par labklājības ministru kļuvis Gatis Eglītis (JKP). Viņam noliekot Saeimas deputāta mandātu uz laiku, parlamentā sāks strādāt Līva Kreituse (JKP). Viņa līdz šim bija vecākā referente Satiksmes ministrijā.

Saeimas deputātei Muižniecei kļūstot par izglītības un zinātnes ministri, deputāta mandātu uz laiku iegūs Māris Beļaunieks (JKP). Līdz šim Beļaunieks bija Limbažu novada pašvaldības izpilddirektors

Tāpat deputāta mandāts uz laiku apstiprināts Viesturam Liepkalnam, kurš ir partiju apvienības "Attīstībai/Par!" valdes loceklis. Tas bija nepieciešams, jo mūžībā devusies deputāte Inese Ikstena. Līdz ar to pastāvīgo 13. Saeimas deputāta mandātu iegūst Mārtiņš Šteins. Viņš 2019. gada janvāra beigās Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Artis Pabriks. 

Pirms balsojuma par mandāta apstiprināšanu deputāti Saeimas sēdē deva svinīgo solījumu, ko apliecināja ar savu parakstu. Svinīgajā solījumā deputāts apņemas būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Tāpat deputāts apņemas aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti un savus deputāta pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas, kā arī ievērot mūsu valsts Satversmi un likumus. 

KONTEKSTS:

Jūnija sākumā partijas vienojās, ka turpmāk koalīcijā būs četras partijas – JKP, "Attīstībai/Par!", NA un "Jaunā Vienotība". Līdzšinējos "KPV LV" ministru posteņus sadalīja, apstiprinot valdībā jaunus ministrus. Parakstot sadarbības memorandu, koalīcija vienojās kā prioritāti izvirzīt eksportspējīgu uzņēmumu stiprināšanu un attīstīšanu. Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija pēc izslēgšanas no koalīcijas balsos atbilstoši saviem uzskatiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti