Rīgas skolu ēdināšanas reģistrācijas sistēmā lielākās tehniskās ķibeles novērstas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Platformā "pusdienlaiks.lv", kas ir Rīgas skolu ēdināšanas reģistrācijas sistēma, lielākās tehniskās ķibeles ir novērstas, informēja Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijā.

Platformā "pusdienlaiks.lv" reģistrēto līgumu skaits ir sasniedzis vairāk nekā 46 tūkstošus. Tas nozīmē, ka 70% izglītojamo vecāki ir noslēguši līgumu ar ēdinātāju par līdzmaksājuma veikšanu.

Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis Jānis Meija
00:00 / 00:26
Lejuplādēt

Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis Jānis Meija pastāstīja, ka būtiskākās tehniskās platformas darbības ķibeles ir novērstas un vairs nav gadījumi, kad vecāki nevar izveidot profilu vai noslēgt līgumu.

Tiesa, 3. oktobris nesa jaunus izaicinājumus, proti, nebija iespēja sistēmā norādīt atteikumu, ka bērns skolā nebūs un pusdienas neēdīs. Bet arī šī nepilnība ir novērsta.

„Bija gadījumi, ka līgums ir noslēgts, bet bērns pirmdien skolā nebija. Ņemot vērā, ka nevarēja tehniski šo atteikumu pieteikt un platforma pēc sava algoritma uzskaita, ka bērns ir bijis un šī naudiņa platformā par šo dienu tika noņemta. Šodien no rīta ir atsūtīta kopējā atskaite par šiem visiem gadījumiem. Ļoti ceru, ka jau šīs dienas laikā platformas izstrādātājs atgriezīs vecākiem šo naudu atpakaļ,” stāstīja Meija.

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka buksē jaunā ēdināšanas reģistrācijas sistēma Rīgas skolās. 29. septembrī joprojām vietnē bija reģistrēta tikai nepilna puse no audzēkņiem – aptuveni 28 000 bērnu. Jau ziņots, ka dažviet Rīgas skolās pusdienas bērniem pieejamas ar speciāliem taloniem.

Rīgā no 1. septembra plānots palielināt maksu par ēdināšanu izglītības iestādēs, kas prasīs 16,9 miljonus eiro gadā. Izmaksu pieaugumu ir iecerēts segt daļēji no pašvaldības budžeta un daļēji ar 5.–12. klašu audzēkņu vecāku līdzmaksājumu.

Par to, ka iepriekš noteiktie 1,42 eiro dienā viena skolēna paēdināšanai ir nepietiekami, Izglītības un zinātnes ministrija, Veselības ministrija, Zemkopības ministrija, pašvaldības un vecāku organizācijas vienojās jau pavasarī. Tāpēc iesaistītās puses izstrādāja jaunu ēdināšanas maksas aprēķinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti