Panorāma

VDD: Latvijā nav pamata paaugstināt terorisma draudu līmeni

Panorāma

Kijivā pseidoreferendumus uztver kā kārtējo izrādi

Buksē jaunā ēdināšanas reģistrācijas sistēma Rīgas skolās

Buksē jaunā ēdināšanas reģistrācijas sistēma Rīgas skolās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgā no nākamās nedēļas brīvpusdienas vairs nebūs pilnīgi visiem bērniem, un vecākiem jārēķinās ar līdzmaksājumu un jāslēdz līgums, lēmusi dome. Jau vairākas dienas, kopš iedarbināta sistēma, caur kuru plānots nodrošināt skolēnu ēdināšanu galvaspilsētas skolās, aizvien pamatīgi buksē.

Arī trešdien, 28. septembrī, interneta vietne "pusdienlaiks.lv" neļāva skolēnus ne piereģistrēt ēdināšanai izglītības iestādē, ne veikt līdzmaksājumu par pusdienām. Nedz arī sniedza solīto palīdzību. Turpmāk šāda vietne būs nepieciešama desmitiem tūkstošiem skolēnu un bērnudārznieku vecākiem, kuriem Rīgā brīvpusdienas vairs nepienāksies.

"Šāds izglītojamais nav atrasts," divu meitu mamma Ilvija Stahovska rāda atbildi, kādu saņēmusi no sistēmas, piereģistrējot jaunāko meitu, proti, ka šāds izglītojamais nav atrasts. "Bērns joprojām nav pievienots. Arī citiem skolēniem no mūsu klases, nauda samaksāta iepriekšējā vakarā, un, cik es saprotu, joprojām nav ieskaitīta. Es zvanīju bērnudārza audzinātājai, viņas teica, ka jāzvana vadībai. Es sazvanīju vadību, viņa saka – zvaniet ēdinātājiem. Ēdinātāji nezina, ko darīt, jo tā neesot viņa sistēma."

Paredzēts, ka jaunā kārtība stāsies spēkā ar nākamo pirmdienu, un līdz tam – kā skolas, tā ēdinātāji sola nākt pretī vecākiem un meklēt dažādus risinājumus. Katrā ziņā pirmdien bez pusdienām neviens skolēns nepalikšot.

"Mēs runājam šos alternatīvos variantus, pie nosacījuma, ja kāds vecāks nepaspēs objektīvu apsvērumu dēļ noslēgt šo līgumu, kā šī informācija par to ēdināšanas vēlmi kā tādu, šī informācija tiks nodota mums, tā kā mēs šo izdarīsim, lai vecāki nesatraucas. Bērni būs paēduši," solīja Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis Jānis Meija.

To vecākiem sapulcē apliecinājusi arī Rīgas Valdorfskolas vadība. Ja piereģistrēt bērnu un samaksāt naudu nekādi nesanāk, var slēgt līgumu ar ēdinātāju arī ārpus sistēmas.

"Ir iespēja arī līgumu slēgt papīra formātā, ja šī sistēma nestrādā vai kādam nav iespējas pieslēgties. Bet šobrīd vēl ļoti maz ir tādu vecāku, kas vēlas šo papīra formātu. Ir daži, un tāda iespēja arī būs," teica Rīgas Valdorfskolas direktores vietniece Anna Zirne-Blumberga.

Uzklausot vecāku neapmierinātību sociālajos tīklos, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis šodien pie sevis izsauca atbildīgā domes departamenta vadību, ēdinātājus un sistēmas izstrādātājus.

"Es pats, nu atvainojiet par šo teicienu, bet trīs dienas jau čakarējos ar šo sistēmu un tādi ir simti un tūkstoši iedzīvotāju, un tie jautājumi, ko viņi uzdod, ir precīzi un leģitīmi, un uz tiem ir jādod precīzas atbildes," teica Staķis.

Labā ziņa, ka gandrīz pusi bērnu izdevies piereģistrēt.

"Uz šo brīdi mēs runājam orientējoši par 40 000 bērniem. Šobrīd pēc tās operatīvās informācijas 15 000 līgumu jau ir noslēgti sistēmā. Šobrīd ar katru brīdi šīs sistēmas darbība uzlabojas un šīs iespējas parādās.

Šobrīd mēs esam tajā posmā, kad mums ir jāiet soli pa solim, lai varētu šo procesu civilizētā veidā slēgt," sacīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Visu iesaistīto pušu sarunas turpināsies ceturtdien, 29. septembrī.

KONTEKSTS:

Rīgā no 1. septembra plānots palielināt maksu par ēdināšanu izglītības iestādēs, kas prasīs 16,9 miljonus eiro gadā. Izmaksu pieaugumu ir iecerēts segt daļēji no pašvaldības budžeta un daļēji ar 5.–12. klašu audzēkņu vecāku līdzmaksājumu.

Par to, ka iepriekš noteiktie 1,42 eiro dienā viena skolēna paēdināšanai ir nepietiekami, Izglītības un zinātnes ministrija, Veselības ministrija, Zemkopības ministrija, pašvaldības un vecāku organizācijas vienojās jau pavasarī. Tāpēc iesaistītās puses izstrādāja jaunu ēdināšanas maksas aprēķinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti