Dienas ziņas

NATO: Pieaug pārkāpumu skaits Baltijas gaisa telpā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līgumus par bērnu ēdināšanu varēs slēgt arī nākamnedēļ

Līgumus par bērnu ēdināšanu Rīgā varēs slēgt arī nākamnedēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vietnes "pusdienlaiks.lv" funkcionalitāte uzlabojas un būtiskām aizķeršanām vairs nevajadzētu būt, ziņo vietnes izstrādātāji un Rīgas dome. Tomēr skaitļi rāda, ka līdz šim sistēmā aizvien piereģistrēta vien nepilna puse bērnu, kam no pirmdienas brīvpusdienas galvaspilsētas skolās vai bērnudārzos vairs nepienāksies. Domē mierina, ka visiem, kas norēķināties nepagūs, pirmdien siltas pusdienas nodrošinās un līgumattiecības drīkstēs sakārtot arī jaunnedēļ.

Līdz šodienas pēcpusdienai vietnē "pusdienlaiks.lv" maksas ēdināšanai Rīgas skolās vai bērnudārzos reģistrēti aptuveni 28 000 bērnu, kas ir nepilna puse no visiem tiem audzēkņiem, kurus par velti vairs neēdinās. Lielā mērā tādēļ, ka sistēma līdz šim mēdza pamatīgi uzkārties. Jaunās sistēmas izstrādātāji atzīst kļūdas.

"Attiecībā uz esošo situāciju mēs katru dienu pamanām kļūdas, mēs tās labojam, mēs ļoti aktīvi komunicējam ar klientiem. Mēs esam izveidojuši ātro atbilžu sadaļu sistēmā, mēs izveidojām palīdzības līniju ar vairākiem speciālistiem, kas arī šajās brīvdienās turpinās strādāt aktīvi," skaidroja platformas "pusdienlaiks.lv" izstrādātāju pārstāvis Imants Felsbergs.

Aptuveni 5 līdz 6 tūkstoši vecāku esot "iestrēguši" reģistrācijas procesā, tādēļ taps pamācība, kā no šīs situācijas izkļūt un veiksmīgi pieteikt bērnu ēdināšanai un iemaksāt naudu par to. Visus līgumus cer noslēgt līdz nākamās nedēļas beigām, gatavojoties, ka pirmdien būs jāpabaro tikpat daudz bērnu kā līdz šim.

"Visiem, kuri būs izteikuši vēlmi ēst siltas pusdienas izglītības iestādēs, tās arī tiks nodrošinātas. Tas nozīme: ja kāds objektīvu iemeslu dēļ nebūs paguvis noslēgt šo līgumu līdz pirmdienai, tad nākamās nedēļas laikā to būs iespējams izdarīt.

Izmantojot gan digitālo formu, vai elektronisko, vai papīra formātu," norādīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Ēdinātāji rēķinās, ka līdz ar pāreju uz līdzmaksājumu par pusdienām daļa bērnu ēdināšanu, iespējams, nevēlēsies, tomēr situācija vismaz pirmdien nebūs līdz galam skaidra. Kā rīkoties vecākam, kuram vēl rītdien reģistrēt bērnus neizdosies? Ēdinātāji atbildēja, ka jāinformē klases audzinātājs, kas nozīmē, ka vismaz pirmo nedēļu visā procesā iesaistīs arī mācībspēkus.

"Tie saziņas rīki mūsdienās tiešām ir dažādi. Kaut vai caur klases audzinātāju nodot šo ziņu, ka viņš pauž vēlmi un gatavību, ka mēs slēgsim to līgumu, kolīdz tas būs iespējams. Lielais izaicinājums, protams, ir šī nākamā pirmdiena," atzina Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis Jānis Meija.

Līdz ar pieaugošajām izmaksām dažādās jomās brīvpusdienas Rīgā no nākamās nedēļas pienāksies vien 1.–4. klašu skolēniem, bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, bāreņiem, bērniem ar invaliditāti un tiem bērniem, kuriem vecāki nepilda aprūpes pienākumus.

KONTEKSTS:

Rīgā no 1. septembra plānots palielināt maksu par ēdināšanu izglītības iestādēs, kas prasīs 16,9 miljonus eiro gadā. Izmaksu pieaugumu ir iecerēts segt daļēji no pašvaldības budžeta un daļēji ar 5.–12. klašu audzēkņu vecāku līdzmaksājumu.

Par to, ka iepriekš noteiktie 1,42 eiro dienā viena skolēna paēdināšanai ir nepietiekami, Izglītības un zinātnes ministrija, Veselības ministrija, Zemkopības ministrija, pašvaldības un vecāku organizācijas vienojās jau pavasarī. Tāpēc iesaistītās puses izstrādāja jaunu ēdināšanas maksas aprēķinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti