«Rīgas satiksme» atstādina no amata KNAB aizturēto Brandavu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

“Rīgas satiksmes” valde, reaģējot uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcību, aizturot uzņēmuma darbinieku Aleksandru Brandavu, nolēmusi atstādināt viņu no amata, liecina “Rīgas satiksmes” informācija.

“Rīgas satiksme”  ceturtdien, 7. martā, atstādināja Brandavu no Elektronisko norēķinu projektu daļas vadītāja amata.

Tāpat “Rīgas satiksme” kā līdzīpašniece aicināja “Rīgas kartes” valdi nekavējoties sasaukt dalībnieku ārkārtas sapulci, lai lemtu par Aleksandra Brandava atsaukšanu no valdes locekļa amata.

Tikmēr KNAB neprasīs Brandavam piemērot bargāko drošības līdzekli - apcietinājumu. Lai gan ceturtdien no rīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika pieteikts šāds lūgums, vēlāk KNAB to atsauca.

Birojā Latvijas Radio informēja, ka procesa virzītājs pats lems par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajam. KNAB solīja vēlāk par to sniegt plašāku informāciju.  

«Rīgas satiksme» atstādina no amata KNAB aizturēto Brandavu
00:00 / 01:27
Lejuplādēt

“Rīgas kartē” 51% pieder "Rīgas satiksmei", bet 49% privātam akcionāram - Francijas uzņēmumam “Xerox Business Solutions”. Dalībnieku ārkārtas sapulcē piedalīsies abu pušu deleģēti pārstāvji, kuri lems par “Rīgas kartes” valdes sastāvu. "Rīgas karte" uztur transporta e-talonu sistēmu, autostāvvietu aparātus un norēķinu termināļus Rīgas skolu ēdnīcās. “Rīgas satiksme” par šiem pakalpojumiem pērn “Rīgas kartei” samaksājusi 27,7 miljonus eiro. 

“Rīgas satiksmes” runasvīrs Viktors Zaķis Latvijas Radio pastāstīja, ka KNAB oficiāli nav informējis uzņēmumu par Brandava aizturēšanu.

Pērn februārī nu jau bijušais Rīgas Satiksmes pagaidu vadītājs Anrijs Matīss atsauca atļauju Brandavam apvienot amatus “Rīgas satiksmē” un “Rīgas kartē”. Viņam mēneša laikā bija jāizlemj, kurā uzņēmumā darbu turpināt, taču Brandavs paņēma slimības lapu un aizvien slimo.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) medijiem skaidroja, ka līgums ar “Rīgas karte” noslēgts 2008.gadā, un tas ir spēkā līdz 2020 gadam, tas “nav īpaši grozāms, ne atceļams”.

Arī lēmumu par valdes nomaiņu uzņēmumā “Rīgas karte” var pieņemt tikai ar 100% akcionāru atbalstu. Pašlaik “Rīgas satiksmes” pagaidu valdei ir dots uzdevums sākt pārrunas ar investoriem par izmaiņām valdes sastāvā. Tāpat ir uzdevums optimizēt uzņēmuma izmaksas, kuras ir iespējams optimizēt, atbilstoši 2008.gada akcionāru līgumam.

Ušakovs saistībā ar jauno iespējamās korupcijas skandālu savu atbildību nesaskata. Viņš atturējās paust personisko viedokli, vai Brandavs būtu atceļas no amatiem. Par to jau esot izteikusies "Rīgas satiksmes" valde.  

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Saskaņā ar “Lursoft” ziņām miljonārs Aleksandrs Brandavs ir “Rīgas mikroautobusu satiksmes” patiesais labuma guvējs. Ap 150 000 eiro gada ienākumus Brandavs gūst arī firmā “Rīgas karte”, kas 20 miljonus eiro apgroza, uzturot Rīgas transportā e-talona jeb braucienu kontroles sistēmas. Brandavs ir Rīgas domes vadības partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs. KNAB informācija liecina, ka pērn biedra naudā Brandavs partijai samaksājis 20 000 eiro.

Ar Brandavu Latvijas Radio sazināties neizdevās. Viņa tālrunis joprojām ir atslēgts.

Savukārt SIA “Rīgas karte” paziņojumā medijiem noraidīja Brandava aizturēšanas saistību ar uzņēmumu un tā sniegtajiem pakalpojumiem.

“SIA “Rīgas karte” viennozīmīgi noraida jelkādu publiskajā telpā pārsteidzīgi izskanējušo informāciju par kukuļošanas iespējamību uzņēmumā,” uzsvēra uzņēmums, solot izvērtēt iespēju “vērsties attiecīgajās tiesībaizsardzības institūcijās, lai šo baumu izplatītāji atbildētu par savu rīcību likuma priekšā”.

SIA “Rīgas karte” valdes priekšsēdētājs un ASV akcionāru pārstāvis uzņēmumā Ēriks Morizīrs paziņojumā arī solīja, ka  ”Rīgas kartes” valde noteikti sadarbosies ar KNAB un nodrošinās visu nepieciešamo informāciju., jo uzņēmums ir ieinteresēts, lai izmeklēšana notiku pēc iespējas ātrāk.

Uzņēmums arī norādīja, ka nav apgalvojumi par tā uzturētās sistēmas it kā neizdevīgumu “ir uzskatāmi visdrīzāk par politiski motivētiem apmelojumiem bez jebkāda loģiska pamatojuma”.

KONTEKSTS:

6. martā KNAB aizdomās par kukuļošanu aizturējis partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) biedru, uzņēmuma "Rīgas karte" valdes locekli un pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" amatpersonu Aleksandru Brandavu. Birojs izmeklē SIA "Rīgas karte" amatpersonu izdarītos, iespējams, noziedzīgus nodarījumus - kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

"Rīgas satiksme" pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto "Rīgas satiksmes" korupcijas lietu.  Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā  arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.  

Uzņēmumā tika veikts audits, kurā secināts - uzņēmumam aprēķinātās dotācijas bijušas mazākas, nekā nepieciešams. Vēlāk uzņēmuma pagaidu vadītājs Anrijs Matīss  atkāpās no amata, savu lēmumu skaidrojot ar atbalsta trūkumu pārmaiņām uzņēmumā no akcionāra - Rīgas domes puses. Matīss norādīja, ka "Rīgas satiksmei" nav jādomā tikai par to, kur dabūt naudu, bet arī par to, kā samazināt nepieciešamo dotāciju apjomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti