1:1

Rīgas mērs Turlais skaidro, kāpēc mainīja vairākas partijas

1:1

Turlais: ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgā "Gods kalpot Rīgai" startēs atsevišķi

Turlais neplāno kļūt par pilsētas uzņēmumu kapitāldaļu turētāju

Rīgas mērs Turlais neplāno kļūt par pilsētas uzņēmumu kapitāldaļu turētāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

Rīgas mērs Dainis Turlais (“Gods kalpot Rīgai”) nevēlas kļūt par galvaspilsētas uzņēmumu kapitāldaļu turētāju, jo grib būt brīvs no specifiskām interesēm par kādu uzņēmumu un brīvi “kontrolēt un uzraudzīt”.

Turlais LTV raidījumā “Viens pret vienu” otrdien, 11. jūnijā, paziņoja, ka neuzņemsies kapitāldaļu turētāja pienākumus nevienā uzņēmumā, tāpat viņš negrasās strādāt kādu uzņēmumu padomēs, “vai citā veidojumā, lai kaut kādā veidā sasietu sev rokas un prātu, bet gan būtu brīvs kontrolēt uzraudzīt”.

Viņš skaidroja, ka vēlas būt brīvs “no savu interešu un ambīciju risināšanas”.

“Ja man ir uzņēmuma kapitāldaļas un tam vajag palīdzēt, grūti palikt objektīvam un neiestāties par šo uzņēmumu,” savu nostāju skaidroja Turlais.

Viņš gan pieļāva, ka īslaicīgi varētu kļūt par “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētāju, lai atceltu sava vietnieka, vicemēra Vadima Baraņņika (“Saskaņa”) lēmumu par bijušā Satiksmes departamenta direktora Emīla Jakrina iecelšanu “Rīgas satiksmes” valdē.

Turlais norādīja, ka šis lēmums nebija saskaņots un viņš kategoriski pret to iebilst, jo Jakrins bija klāt gan kā departamenta pārstāvis, gan kā projektu vadītājs tajos “Rīgas satiksmes” iepirkumos, pār kuriem krīt aizdomu ēna par korupciju.  Viņš bija klāt, kad tika pieņemti lēmumi, kas nav noveduši pie laba rezultāta, uzsvēra Turlais.

Pašlaik “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs ir Baraņņiks, un Turlais nevar atsaukt Jakrinu no amata. Viņš var mēģināt pārliecināt Baraņņiku, ko pagaidām viņš neesot ar savu vietnieku pārrunājis, jo “nav bijusi iespēja”.

Ja tas neizdosies, Turlais aicinās domi balsot par to, lai mainītu juridisko statusu, un kaut vai īslaicīgi uzticēt viņam kapitāldaļu turētāja pienākumus, lai varētu atsaukt Jakrinu no amata.  

KONTEKSTS:

Jakrins darbu Satiksmes departamentā atstāja 14. maijā, jo savā postenī atgriezās bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") atstādinātais Vitālijs Reinbahs. Iepriekš par saviem nākotnes plāniem Jakrins runāt nevēlējas, vien teica, ka neredz sevi citā amatā Satiksmes departamentā. Savukārt Baraņņiks teica, ka vēlas turpināt sadarbību ar Jakrinu.

Baraņņiks un vēl trīs citi deputāti piektdien izslēgti no "Saskaņas", jo atteicās balsot par sava partijas biedra Sandra Bergmaņa ievēlēšanu Rīgas vicemēra amatā. Deputāti gan saka, ka nav atteikušies balsot, bet vēlējušies skaidrojumu. Tādējādi "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" koalīcijai Rīgas domē vairs nav vairākuma. Vicemēra vēlēšanas bija paredzētas ceturtdien pēc Rīgas mēra vēlēšanām, kurās par nākamo pilsētas vadītāju ievēlēts "Gods kalpot Rīgai" deputāts Dainis Turlais. Jauns mērs galvaspilsētai bija jāizraugās, jo pēc 10 gadu vadīšanas amatu atstāja Ušakovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti