Rīgas mērs Burovs noraida bažas par apkures nepieslēgšanu parādu dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Opozīcijas partijas “Vienotība” deputāts Olafs Pulks trešdien, 25. septembrī, vērsies ar iesniegumu pie galvaspilsētas mēra Oļega Burova no “Gods kalpot Rīgai” ar lūgumu nekavējoties atbildīgajām institūcijām šajā apkures sezonā pieslēgt siltumu visām daudzdzīvokļu mājām. Burovs noraida bažas, ka parādu dēļ daļa māju varētu palikt bez siltuma.

Pulks tā rīkojies, jo pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” ir paziņojis, ka vismaz 15 ēkām iekrātu parādu dēļ apkuri nepieslēgs.

“Plašsaziņas līdzekļos parādījās informācija par vienu ēku Slokas ielā, kurai netiek pieslēgta apkure tādēļ, ka mazākā daļa iedzīvotāju nav maksājuši par Rīgas siltuma pakalpojumiem. Es pieņemu, ka tādas ēkas ir arī citur Rīgā,” skaidroja Pulks.

Olafs Pulks: Par apkures nepieslēgšanu
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

“Es jau ilgstoši gadiem esmu teicis, ka tas nav pareizi, - ja kāds nemaksā par apkuri, kādēļ jācieš tam cilvēkam, tam iedzīvotājam, kurš  maksā,” sacīja opozīcijas domnieks.

Pulks arī norādīja, ka viņu šoreiz izbrīnīja tas, ka tā ir “Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekotā ēka, jo līdz šim “Rīgas namu pārvaldnieks” kā likums pieslēdza apkuri visiem. “Vai tas liecina par kādām finansiālām problēmām vai ko citu, bet nu šis ir jauninājums,” piebilda Pulks.

Tomēr Rīgas mērs Burovs opozicionāra bažas par apkures nepieslēgšanu noraida.

“Mēs solījām apkuri no 1. oktobra testa režīmā  pamazām sākt pieslēgt, šobrīd nav 1. oktobris, vēl ir zināms laiks līdz tam oktobrim,” sacīja mērs.

Viņš arī skaidroja, ka 10 mājas, kurām nav apkures, varētu būt tās mājas, kuras nolēma mainīt pārvaldnieku un atteikties no “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) pakalpojumiem, bet tām bija parāds.

Oļegs Burovs: Par apkures pieslēgšanu
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

“Viņi aizgāja prom, bet šobrīd viņi ir pa vidu, viņi aizgāja prom no RNP, un RNP nav nekāda pamata maksāt no saviem līdzekļiem par parādiem. Bet tai pašā laikā viņi neaizgāja ne pie kāda cita [pārvaldnieka],” stāstīja Burovs.

Viņš pastāstīja, ka otrdien parakstījis rīkojumu par četru māju nodošanu citam apsaimniekotājam un uzdevis RNP pēc iespējas ātrāk sakārtot šo jautājumu

“Par visām pārējām mājām viņi stāsta, ka apkure būs pieslēgta,” sacīja Burovs.

Apkures sezona rīdziniekiem sāksies ar ievērojamu siltumenerģijas tarifu kāpumu. Galvaspilsētā tas šoruden augs par 17%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti