Panorāma

Beidzies mācību gads!

Panorāma

NEPLP: no nākamā gada LTV7 vairs neraidīs krieviski

Trim Rīgas domes departamentiem jauni vadītāji

Rīgas domes trīs departamenti tiek pie vadītājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

Rīgas domes pagaidu administrācija amatos apstiprinājusi trīs Rīgas domes departamentu direktorus, kuri tika meklēti atklātos konkursos.

Domē informēja, ka no 1. jūnija Finanšu departamenta direktora amatā iecelts Uldis Rakstiņš. Viņš kopš 2000. gada pašvaldībā ieņem amatus, kuri saistīti ar ekonomiku un finanšu vadību. Kopš 2019. gada novembra Rakstiņš bija Finanšu departamenta direktora pienākumu izpildītājs.

Par Pilsētas attīstības departamenta direktori no 1. jūnija  apstiprināta Ilze Purmale, kura kopš 2019. gada oktobra bija departamenta direktora pienākumu izpildītāja. Jau kopš 2001 .gada Purmales darba pieredze ir saistīta ar  Rīgas pilsētvides plānošanu un attīstību, ieņemot dažādus amatus pašvaldībā.

Savukārt Izglītības, kultūras un sporta departamentu no 1. jūnija vadīs Māris Krastiņš. Viņš ir ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnēs, kā arī jurista kvalifikāciju un maģistra grādu sabiedrības vadībā. Darba pieredze savulaik arī gūta Pašvaldības lietu ministrijā un Īpašo uzdevumu lietu ministrijā. Vairāk nekā piecus gadus vadījis Izglītības un zinātnes ministrijas satura un eksaminācijas centru. 2015. gadā ieņēma arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieka informācijas komunikāciju tehnoloģiju jautājumos amatu. Līdz 2019. gada janvārim Krastiņš bija Ministru prezidenta biroja vadītājs.

Kandidātu atlases komisija Finanšu departamenta direktora amatam izvērtēja septiņus pretendentus, Pilsētas attīstības departamentā – 15 pretendentus, savukārt Izglītības, kultūras un sporta departamentam – astoņus pretendentus.

Kandidātiem tika izvirzītas tādas prasības kā maģistra grāds zinātnes nozarē, kas nodrošina konkrētam amatam nepieciešamo zināšanu un kompetenču kopumu, atbilstoša darba pieredze un nevainojama reputācija. Tāpat tika ņemtas vērā kandidātu valodu zināšanas, izpratne par pašvaldības un departamenta darbības jomu, labas komunikācijas, argumentācijas un prezentācijas prasmes, precizitāte un analītiska domāšana.

KONTEKSTS:

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora amats bija vakants pēc tam, kad toreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs atcēla viņa prombūtnes laikā izdoto rīkojumu, ar kuru par departamenta vadītāja pienākumu izpildītāju tika iecelts Emīls Jakrins.

Savukārt pērn martā atlūgumu iesniedza Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, kurš domē strādājis 24 gadus.

Pērn novembrī amatu nolēmusi atstāt ilggadēja Rīgas domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse, liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti