«Saskaņa» un bloka «Rīgai» domnieki vienojušies par Burova gāšanu

Partija "Saskaņa" un deputātu bloks "Rīgai" vienojušies par nepieciešamību no amata atcelt Rīgas domes (RD) priekšsēdētāju Oļegu Burovu ("Gods kalpot Rīgai") un šis jautājums tiks skatīs pašvaldības ārkārtas sēdē.

«Saskaņa» un bloka «Rīgai» domnieki vienojušies par Burova gāšanuEdgars Kupčs

  RD vicemēre Anna Vladova žurnālistiem trešdien, 8. janvārī, pastāstīja, ka "Saskaņa" Rīgas domē atbalsta bloka "Rīgai" piedāvājumu mainīt Rīgas mēru un aicina "Gods kalpot Rīgai" (GKR) steidzīgi sākt pašvaldībā valdošās koalīcijas partijas konsultācijas par jaunu mēra kandidātu. Savākti arī 20 deputātu paraksti ar ierosinājumu sasaukt Rīgas domes (RD) ārkārtas sēdi par Oļega Burova (GKR) atcelšanu no amata.

  Vicemērs Druvis Kleins norādīja, ka Burovs pieņēmis daudz lēmumu vienpersoniski un arī tādās jomās, kas nav viņa tiešā pārraudzībā. "Mēs sagaidām, ka visi lēmumi, kas attiecas uz kaut kādiem būtiskiem jautājumiem, vismaz vadības līmenī tiek izdiskutēti. Neviens lēmums nav izdiskutēts," teica Kleins. Savukārt Vladova uzsvēra, ka nav pieņemams arī Burova darba stils - pašvaldības domē ir departamenti, kurus joprojām vada pienākumu izpildītāji. "Nevar veidoties situācija, ka izglītībā, kur notiek reformas, vada pienākumu izpildītājs, Finanšu departamentu vada pienākumu izpildītājs," pauda Vladova.

  No preses par vicemēru neuzticību uzzināja pats Burovs, kas dienas pirmajā pusē virs jaunās Mežaparka Lielās estrādes pacēla spāru vainagu. Burovs Latvijas Televīzijai atzina, ka pie krēsla neturas. "Es strādāju cilvēkiem. Es nepiedalos nekādās intrigās. Esmu gatavs strādāt ar tiem cilvēkiem, kuri vēlas strādāt. Ja cilvēki vēlas iet atpakaļ - tad lūdzu. Es vēlos iet uz priekšu un atgūt rīdzinieku uzticību. Esmu gatavs kaut aiziet prom, neturos pie krēsla," sacīja galvaspilsētas mērs. Otrdienas, 7. janvāra, pēcpusdienā Burovs izteicās, ka koalīcijā nesaskaņas neredz un ka tās nebūtu izdevīgas pašiem partneriem.

  «Gods kalpot Rīgai» tuvākajā laikā plāno sasaukt frakcijas sēdi, lai lemtu par tālāko rīcību. Vicemēri norāda, ka ir ar mieru saglabāt pašreizējo koalīciju, ja tiek izpildīts nosacījums par mēra maiņu.

  KONTEKSTS:

  Nespējot vienoties par koalīcijas līguma izpildi, kārtējo reizi sašūpojusies Rīgas domes koalīcija.

  Rīgas domē pirmdien esot notikusi koalīcijas partneru sanāksme, kurā diskutēts par pašvaldības 2020. gada budžetu. Taču vēl pirms budžeta apspriešanas, starp Rīgas domes priekšsēdētāju Burovu un deputātu bloka "Rīgai!" pārstāvjiem izcēlušās nesaskaņas. Koalīcijas līgums paredzējis, ka katram koalīcijas partnerim ir savas atbildības sfēras. Kā noskaidroja aģentūra LETA, esot arī norunāts, ka katra partnera pārziņā ir izvēlēties - kurš konkrētās sfēras iestādi vadīs.

  Piemēram, domnieki esot vienojušies, ka Pilsētas attīstības departaments būs deputātu bloka "Rīgai!" pārziņā. Tieši par šī departamenta direktora pienākumu izpildītāju pirms pāris nedēļām tika iecelts Emīls Jakrins, par kura saistību ar deputātu bloku tiek runāts jau ilgstoši. Tomēr Burovs pēc atgriešanās no atvaļinājuma Jakrinu no amata atstādināja.

  Tāpat arī bloku pārstāvošais vicemērs Druvis Kleins bija veicis izmaiņas SIA "Rīgas satiksme" padomē, no padomes priekšsēdētāja amata atstādinot Normundu Narvaišu. Pirmdien "Gods kalpot Rīgai" valdes loceklis un uzņēmuma jaunais kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs (GKR) Narvaišu padomes sastāvā atjaunoja.

  Deputātu bloka pārstāvji pirmdienas koalīcijas sanāksmi atstājuši, norādot, ka, lai gan koalīciju vēl nepamet, turpmāk ar Burovu personīgi sadarboties neplāno un strādās tikai ar frakciju vadītājiem.

  Rīgas domes koalīciju patlaban veido "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai" un deputātu bloks "Rīgai!", kā arī domniece Baiba Broka. Kopumā koalīcijai ir 32 balsis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti