Rīgā slēgtas stāvvietas Kronvalda parkā; to izveidē izmantoti likuma robi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc vides aktīvistu protestiem un sociālajās platformās saceltās vētras Rīgā ir likvidēta autostāvvieta Kronvalda parkā pie Rīgas Brīvostas pārvaldes. Uz šī ceļa savus spēkratus līdz šim rindā lika vienīgi tās darbinieki. Pašvaldībā norāda, ka stāvvieta bija izveidota, izmantojot likuma robus.

Rīgā slēgtas stāvvietas Kronvalda parkā; to izveidē izmantoti likuma robi
00:00 / 02:59
Lejuplādēt

Tagad pie ēkas no Elizabetes ielas puses joprojām var piebraukt, bet apstāties ceļa malā ir aizliegts. Rīgas Centra attīstības biedrības pārstāvis Ilmārs Millers norādīja, ka organizācija domei jau gadu norādījusi, ka parkos privāto automašīnu pārvietošanās ir jāaizliedz.

"Procesu mēs raksturotu kā neviennozīmīgu, jo šo jautājumu mēs pacēlām visiem esošās koalīcijas deputātiem jau pirms gada. Toreiz, kā tikko tika pieminēta brīvosta, tā strauji apklusa no deputātu puses. Līdz ar to mums liekas, ka tur bija situācija, ka kāds ir pārāks pār visiem pārējiem un tie lēmumi viegli nenāca. Cerams, ka tagad tas ledus būs salūzis un tie lēmumi nāks vieglāk," stāstīja Millers.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas jaunā vadītāja Selīna Vancāne ("Par!/Progresīvajiem") atklāja, ka departaments iepriekš aicināja Brīvostas pārvaldi mašīnas parkā neatstāt, taču kompromisu nevarēja rast, tāpēc vietvara stāvvietas nolēma likvidēt.

"Šīs nebija sabiedrības stāvvietas, [tas ir], tās nebija iedzīvotājiem. Tās bija izmantotas kaut kādā veidā, izmantojot likuma robus. Tās nebija juridiski līdz galam saistošas. Tā kā mēs noteikti mēģināsim izmeklēt vēl iespējamos variantus, kur varētu būt kādas pagātnē noslēgtas vienošanās vai kaut kas necaurspīdīgs, lai mēs varam atrisināt problēmas arī citur, kas ir līdzīga veida," stāstīja Vancāne.

"Nē, tam es noteikti nepiekrītu. Pirmkārt, ja mēs skatāmies no juridiskā viedokļa, tā absolūti nebija nekāda stāvvieta, [jo] bija izstrādāts projekts," sacīja Brīvostas pārvaldes pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis. Viņš saskata problēmas domes tagadējā lēmumā, norādot, ka pašvaldība juridiski nav rīkojusies pareizi. Tajā pat laikā viņš atzina, ka nolemto respektēs.

"Automašīnām nebūtu jāstāv ne Vecrīgā, ne parkā, ne, manuprāt, arī citur vēsturiskajā centrā, bet, protams, ir jārisina šī situācija globāli. Noteikti, ka pašvaldībai, pirms kaut ko aizliegt, būtu [jāpiedāvā] īstermiņa risinājums. Ir jādomā, kā šo problēmu risināt globāli. [Piemēram] darbiniekiem nodrošināt attiecīgu sabiedrisko transportu," teica Ziemanis.

Pašvaldība Kronvalda parkā ir slēgusi vēl vienu stāvvietu, kas atrodas Kronvalda bulvārī 4 pie tagadējās Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas. Un no Jaunā gada mēģinās slēgt arī transporta kustību no Krišjāņa Valdemāra ielas, caurbraucot Kronvalda parkam uz Kongresu namam piegulošo teritoriju un Ārlietu ministrijai piederīgo teritoriju.

KONTEKSTS:

Vēsturiskajā Kronvalda parkā no Elizabetes ielas puses pa ierīkotu ceļu pārvietojas ne tikai gājēji, bet arī automašīnas. Ar Rīgas Brīvostas pārvaldes atļauju tās nogriežas virzienā uz tā dēvētā "Pasaules tirdzniecības centra" ēku un tālāk rindā tiek novietotas ceļa malā pie Brīvostas pārvaldes. Vairākas mašīnas šķērso arī ceļu, pa kuru pārvietojas daudz bērnu.

Rīgā pilsētas aktīvisti iebilst pret Kronvalda parkā esošo Rīgas Brīvostas pārvaldes stāvvietu. Uz to reaģējusi pašvaldība, norādot, ka stāvvieta ir jālikvidē, taču Brīvostas pārvaldē skaidroja, ka visas ceļazīmes ir saskaņotas. Domē tomēr paziņoja, ka sākta aizliedzošo zīmju saskaņošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti