Panorāma

Aizdedz Neatkarības kara piemiņas ugunskuru

Panorāma

VVC: Latviešu valodu nepārvalda 10–30 % pārbaudīto pedagogu

Protestē pret automašīnu stāvvietu Kronvalda parkā

Rīgas dome gatavojas slēgt autostāvvietu Kronvalda parkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Rīgas Brīvostas pārvaldes darbinieki vairs nevarēs savas automašīnas novietot uz ceļa Kronvalda parkā. Pirmdien pēc Rīgas pilsētas aktīvistu protesta akcijas Rīgas dome paziņoja, ka sākusi aizliedzošo zīmju saskaņošanu. 

"Sveicināti Kronvalda parkingā, katram kungam pa parkingam, un tavs auto ir ļoti skaists," šādi sveicieni pirmdienas rītā gaidīja Rīgas Brīvostas pārvaldes darbiniekus. Tomēr neviena mašīna šeit cauri nebrauca. Latvijas Televīzija satika kādu pārvaldes darbinieku, kurš norādīja, ka šodien uzņēmumā esot "zaļā" diena un visi darbinieki pirmdien uz darbu dodas ar velosipēdu.

Protestējot pret auto novietošanu parka teritorijā, apvienība "Pilsēta cilvēkiem" sagatavoja sarkano paklāju, bezalkoholisko šampanieti un maizītes, ar kurām plānoja apsveikt darbiniekus par ekskluzīvajam bezmaksas stāvvietām Rīgas vēsturiskajā centrā. Viņu neierašanos protestētāji neuzskata par sakritību.

Apvienības "Pilsēta cilvēkiem" valdes priekšsēdētājs Kārlis Krēķis pauda: "Te principā viss ir noparkots ar kādām 25 mašīnām, tā tas notiek katru dienu. Tepat ir bērnu laukums blakus, te bērni staigā, cilvēki iet, un mašīnas nepārtraukti braukā iekšā, ārā. Un tā labā ziņa ir tā, ka ir risinājums. Tepat, 100 metrus tālāk, ir ''Rīgas satiksmes'' pazemes stāvvieta, kur katru dienu tikai 30% tiek aizņemti. Mēs esam šeit, lai parādītu to, ka parks ir paredzēts cilvēkiem, nevis mašīnām."

Pirmdien tik tiešām daļa brīvostas darbinieku darbā ieradās ar velosipēdiem, nevis auto. Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis norādīja, ka auto novietošana šeit ir cēloņu sekas. Citas bezmaksas stāvvietas nav.

"Es varu principiāli piekrist, ka parkā mašīnām nebūtu jāstāv. Mēs esam runājuši ar Rīgas domi, esam nosūtījuši vēstuli arī Mājokļu un vides departamentam, ka mēs esam gatavi izskatīt versiju, ka mēs varētu novietot mašīnas šajā pazemes stāvvietā. Mēs esam atvērti šādiem risinājumiem," atzīmēja Ziemanis, norādot, ka tiek meklēti veidi, kā ar domi vienoties par pazemes stāvvietas maksu. 

Izrādās, ka Rīgas dome pārvaldei jau lūgusi pārtraukt auto novietošanu uz piebraucamā ceļa parka teritorijā. Tagad Rīgas domes Mājokļu un vides departaments nolēmis pats zīmes noņemt un citu bezmaksas stāvvietu pretī nedot.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāvis Edijs Pelšs norādīja: "Mums darbiniekiem nav tādu privilēģiju, ka viņi kaut kur bez maksas varētu atstāt savu autotransportu. Saskaņosim ar "Latvijas Valsts ceļiem" un paši šīs zīmes arī likvidēsim.

Departamentā norādīja, ka aizliedzošajām zīmēm nepieciešama saskaņošana un darbu darītājs jāizraugās konkursa kārtībā. Tas nozīmē, ka zīmes "Stāvēt aizliegts" parādīsies tikai gada beigās vai nākamā gada sākumā.

KONTEKSTS:

Vēsturiskajā Kronvalda parkā no Elizabetes ielas puses pa ierīkotu ceļu pārvietojas ne tikai gājēji, bet arī automašīnas. Ar Rīgas Brīvostas pārvaldes atļauju tās nogriežas virzienā uz tā dēvētā "Pasaules tirdzniecības centra" ēku un tālāk rindā tiek novietotas ceļa malā pie Brīvostas pārvaldes. Vairākas mašīnas šķērso arī ceļu, pa kuru pārvietojas daudz bērnu.

Rīgā pilsētas aktīvisti iebilst pret Kronvalda parkā esošo Rīgas Brīvostas pārvaldes stāvvietu. Uz to reaģējusi pašvaldība, norādot, ka stāvvieta ir jālikvidē, taču Brīvostas pārvaldē skaidroja, ka visas ceļazīmes ir saskaņotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti