Rīgā vides aktīvisti ceļ trauksmi par autostāvvietu Kronvalda parkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgā pilsētas aktīvisti iebilst pret Kronvalda parkā esošo Rīgas Brīvostas pārvaldes stāvvietu. Uz to ātri reaģējusi pašvaldība, norādot, ka stāvvieta ir jālikvidē, taču Brīvostas pārvaldē skaidroja, ka visas ceļa zīmes ir saskaņotas. Tikmēr cilvēku domas par to, ka parkā ceļš jādala ar automašīnām, dalās – vieniem netraucē, taču citiem šī vieta nešķiet piemērotākā spēkratu rindai.

Rīgā vides aktīvisti ceļ trauksmi par autostāvvietu Kronvalda parkā
00:00 / 03:39
Lejuplādēt

Vēsturiskajā Kronvalda parkā no Elizabetes ielas puses pa ierīkotu ceļu pārvietojas ne tikai gājēji, bet arī automašīnas. Ar Rīgas Brīvostas pārvaldes atļauju tās nogriežas virzienā uz ta dēvētā "Pasaules tirdzniecības centra" ēku un tālāk rindā tiek novietotas ceļa malā pie Brīvostas pārvaldes. Vairākas mašīnas šķērso arī ceļu, pa kuru pārvietojas daudz bērnu.

Parkā sastapto atpūtnieku domas par šo stāvvietu dalās.

Ieva Latvijas Radio atzina: "Man tas absolūti netraucē. Bet es noteikti neesmu no tiem cilvēkiem, kas atbalstīs šo , kas te tagad notiek, haipu ap to, ka te mašīnas rindā stāv."

Elva: "Nu, gan jau tas nebūtu labi, jo tikko mēs redzējām – tā sieviete iet un viņa nemaz neredz, ka tā mašīna brauc. [Stāvvietu] gan likvidēt, lai parkā nav."

Anonīms: "Ir jābūt attiecīgai ceļa zīmei, ka jādod ceļš gājējiem. Un lai mašīnas tāpat liek. Ko darīt?"

Signe: "Nav tā, ka viņas [mašīnas] baigi traucētu man."

Dāvis: "Skatītos, kāda vispār ir kopumā tā pilsētas attīstības stratēģija, ko mēs darām ar mašīnām centrā – vai nu viņas šeit ir vai nav. Nav īsti tādas skaidras vīzijas. Tad savukārt jādomā, kā sakārtot sabiedrisko transportu, kas, man liekas, nav diez ko labā stāvoklī. Tas, ka tās mašīnas stāv šeit, ir sekas tam visam."

Pret stāvvietu kategoriski iebilst pilsētas aktīvisti, kuri sociālajās platformās sacēluši lielu "vētru", norādot, ka parks ir UNESCO aizsardzībā.

Rīgas Centra attīstības biedrības pārstāvis Ilmārs Millers Latvijas Radio sacīja: "Problēmu mēs aktualizējām vasaras sākumā, kad pamanījām jaunas ceļa zīmes, kas it kā legalizēja šo automašīnu novietošanu. Rīgas dome mums ilgstoši bija aprakstījusi, ka autostāvvietas parkā ir nelegālas. Kā tas iet kopā ar politiķu deklarētajiem mērķiem, ka mēs esam par centra atvieglošanu no privātā autotransporta."

Ceļa zīmes Kronvalda parkā.
Ceļa zīmes Kronvalda parkā.

Uz aktīvistu iebildumiem ātri reaģējuši Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā, kurā atzina, – viņiem nav informācijas, ka uzstādītā ceļa zīme, kas ļauj novietot spēkratus, ir saskaņota. Tāpēc Rīgas Brīvostas pārvaldei mēneša vidū esot nosūtījuši vēstuli ar lūgumu stāvvietu likvidēt. Nostāju departaments pamatoja ar pašvaldības noteikumiem.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītājs Edijs Pelšs pauda: "Esoša parka teritorijā izvietotas automašīnas likvidē, ja tuvējo ielu teritorija ir publiskas izmantošanas auto novietne. Manuprāt, brīvostai apkārt šim parkam un viņu ofisam ir pietiekošā daudzumā pieejamas stāvvietas."

Savukārt Rīgas Brīvostas pārvaldes vadītājs un domes deputāts Viesturs Zeps ("Latvijas attīstībai") sacīja: "Visas ceļa zīmes ir saskaņotas ar iestādēm, kas par tām atbild."

Viņš arī norādīja – ne reizi nav manījis, ka spēkrati gājējiem traucētu. Vienlaikus Zeps pauda, ka risinājums ir: "No ostas puses – šobrīd mums notiek remonts mūsu apakšzemes un virszemes stāvvietā. Tajā brīdī, kad noslēgsies remonts, tam vajadzētu būt tuvāko nedēļu laikā, domāsim, kā šo ceļu atbrīvot no mašīnām pēc darba laika un brīvdienās."

Savukārt Rīgas Centra attīstības biedrībā uzskata, ka problēmu pilnībā tas neatrisinās, jo spēkrati tik un tā atradīsies parkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti