Rīgā izveido divus jaunus bērnudārzus; darbu sāks šoruden

Rīgas pašvaldībai piederošajās ēkās Slāvu ielā 19 un Rūpniecības ielā 21 pabeigti pārbūves darbi divu jaunu pašvaldības bērnudārzu ierīkošanai. Plānots, ka abas izglītības iestādes sāks darbu septembrī, un tajās kopā būs vietas 300–340 audzēkņiem, informēja pašvaldībā.

Slāvu ielā

Rīgas domē informēja, ka sešus mēnešus ilgo būvdarbu laikā veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu izbūve, virtuves tehnoloģijas ierīkošana, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbi un rotaļu laukuma izbūve.

Kopējā telpu atjaunošanas platība ir 3213,1 kvadrātmetrs. Kopējā labiekārtotās teritorijas ar funkcionālo zonējumu platība ir 10 206 kvadrātmetri, no tās rotaļu laukumu zona – 5100 kvadrātmetri.

Kopējās būvdarbu izmaksas 2 132 487,95 eiro bez pievienotā vērtības nodokļa (PVN), tai skaitā virtuves aprīkojuma uzstādīšana – 149 245 eiro (bez PVN).

Pēc pārbūves darbu pabeigšanas ēkā izveidotas 11 grupas ar kapacitāti līdz 200 audzēkņiem.

Rūpniecības ielā

Tikmēr kopējās būvdarbu izmaksas telpu pielāgošanai pirmsskolas izglītības iestādes vajadzībām Rūpniecības ielā 21 sasniegušas 1 440 632,56 eiro (bez PVN), informēja domē.

Pašvaldībā uzskaitīja, ka būvdarbu laikā veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, ventilācijas sistēmas izbūve, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu izbūve, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa un teritorijas labiekārtošanas un rotaļu laukuma izbūve.

Virtuves aprīkojuma uzstādīšana izmaksājusi 95 785 eiro (bez PVN).

Kopējā telpu atjaunošanas platība ir 1418,4 kvadrātmetri, savukārt kopējā labiekārtotā teritorija ar funkcionālo zonējumu ir 7013 kvadrātmetri, – no tās rotaļu laukuma zona 2400 kvadrātmetri.

Pēc telpu pārbūves ēkā izveidotas piecas grupas ar kapacitāti līdz 100 audzēkņiem.

Bērnu pieteikšana konkrētajās pirmsskolas izglītības iestādēs atkarībā no personāla nokomplektēšanas iespējām tiks izsludināta vasaras sākumā, skaidroja domē.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Par!/Progresīvie") vērtēja, ka šāda telpu pārbūve pirmsskolas izglītību iestāžu vajadzībām galvaspilsētā veikta pirmo reizi, un norādīja, ka šis ir liels solis bērnudārza rindu jautājuma risināšanā galvaspilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt