Panorāma

Panorāma

Panorāma

Aviosabiedrību konsolidācija turpināsies

VL-TB/LNNK oktobrī piedzīvo gadā augstāko reitingu

Reitingi: NA sasniedz labāko rezultātu gada laikā, Saeimā iekļūtu 6 spēki

Ja 13.Saeimas vēlēšanas notiktu oktobrī, parlamentā iekļūtu sešas partijas, liecina SKDS aptauja, kas tapusi pēc LTV pasūtījuma. Labāku reitingu gada laikā sasniegusi Nacionālā apvienība, un Saeimā iekļūtu arī šobrīd parlamentā nepārstāvētā Jaunā konservatīva partija un Latvijas Reģionu apvienība.

SKDS oktobrī veiktās aptauja liecina, ka nemainīgi līderis ir partija “Saskaņa”, par kuru balsotu 22,5% vēlētāju. Otrajā vietā ir Zaļo un Zemnieku savienība, par kuru balsotu 13,1%, bet trešajā vietā Nacionālā apvienība, kura varētu iegūt 9,5% vēlētāju atbalstu.

Ceturtajā vietā ir Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas ir apsteigusi “Vienotību”. JKP ir  3,9% vēlētāju atbalsts, bet “Vienotībai” - 3,5%.

Latvijas Reģionu apvienību (LRA) atbalstītu ar 3,4%. Par jauno politisko spēku “Kustību Par” oktobrī balsotu 1,2% vēlētāju. 

Šie seši iepriekšminētie politiskie spēki arī iekļūtu parlamentā, ja proporcionāli sadalītu neizlēmušo balsis katrai no partijām. Par savu balsojumu oktobrī nezināja 23,5%, bet 13,8% respondentu vēlēšanās nepiedalītos.

Līdz ar to 5% barjeru, kas nepieciešama, lai politiskais spēks Saeimā iegūtu deputātu mandātus, oktobrī pārvarētu “Saskaņa” (35,8%), ZZS (20,9%), Nacionālā apvienība (15,2%), JKP (6,3%), “Vienotība” (5,6%), LRA (5,4%).

Salīdzinot ar septembri, oktobrī par 1,9 procentpunktiem pieaudzis Nacionālās apvienības reitings. SKD aptaujā partijai pēdējā gada laikā tik augsts reitings nav bijis.

Arī partijai “Saskaņa” reitings pieaudzis, pat vairāk - par 2,3 procentpunktiem, tomēr tai ir bijis arī augstāks reitings. Savukārt ZZS oktobrī, salīdzinot ar septembri, reitingu kāpums ir par 1,5 procentpunktiem. Tas kāpis nedaudz arī Latvijas Reģionu apvienībai, iespējams, uz “Vienotības” un Jaunās Konservatīvās partijas rēķina, jo šīm partijām ir nelieli kritumi.

SKDS vadītājs, sociologs Arnis Kaktiņš spriež, ka pašlaik ar iedzīvotāju simpātijām politiskajām partijām “ir neskaidrība un nenoteiktība”.

“Izskatās, ka ir tikai trīs partijas, kas var lepoties ar ļoti lielu atbalstu – tā ir “Saskaņa” un Nacionālā apvienība, partijas, kurām ir stabili atbalstītāji, kurām ir elektorāts, arī ZZS mēs pie šīs grupas varam pieskaitīt, bet ar tādu atrunu, ka viņi šobrīd ir pie varas. Viņus publika uzskata par varnešiem un no viņiem arī prasa atbildību, kas un kā notiek valstī,” sacīja Kaktiņš.

Savukārt politologs Ivars Ījabs norādīja, ka “Vienotības” elektorāts šobrīd ir izšķīdis un tas grozās daudzos dažādos politiskajos spēkos. “daļa ir pie NA, daļa pie ZZS”.

“Arī partiju politiķi sāks skatīties, ko ar šiem reitingiem iesākt. Tur sāks runāt par apvienošanos. Tomēr tu nevari būt pirmais, kas prasa apvienoties, jo tā ir vājuma pazīme, tev ir jābūt tam, ko uzrunā,” norādīja politologs.

“Ja šobrīd notiktu vēlēšanas un nobalsotu atbilstoši aptaujai, mēs redzētu tādu koalīciju, kur ir divi dominējošie vēlētāji, un mazos brālīšus – proti to, kas ir palicis pāri no “Vienotības”,” pieļāva Ījabs.

13. Saeimas vēlēšanas notiks 2018. gada 6. oktobrī, pēc nepilna gada.

5 komentāri
Aldis Galvans
Ja ta turpinasies ka deputatiem algas palielinas par vairakiem simtiem bet citiem tikai par siknaudu tad saskanas reitings vel celsies.................
Cilvēks Vienkāršais
fakts paliks, ka tūdaliņi dibinās jaunu koalīciju, jaunas partijas un turpinās dzimtenes izzagšanu vēl turpmākos gadus, ko jau 27 gadus dara, jo visas jomas, kur pie teikšanas ir tūdaliņi tiek izpārdotas, izsaimniekotas un novestas līdz bezjēdzīgam eksistences haosam, bet, protams, ka pie visa vainīgi vatņiki, kremlini , teroristi utt
Anonīms lietotājs 17949
Skumja statistika - ceru, ka patiesība ir ļoti tālu no tās.
Jānis Lietavietis
Izskatās, ka tumšie laiki turpināsies, kad valsts izzadzēji un populisti valda, vieni pragmatiski visu piesavinoties, otrie solot to, kā droši nekad nebūs. Žēl, ka Saeimas vēlēšanās nevar nobalsot par izstāšanos no Latvijas republikas, vienīgais, ko būtu iespējams pamanīt, ka nav nodokļi jāmaksā - viss pārējais būtu pa vecam. Diemžēl, bet valsts ir izaugusi līdz tādam sasniegumam, ka tās vispār nav, ja vien, protams, nestrādā kādā no bezjēdzīgajām valsts iestādēm, valsts tikai patērē fantastiskus resursus imitējot eksistenci un padarot bagātu valdošo slāni, citiem vārdiem sakot - vienkārši apzog tautu. Esošie valdošie ir pierādījuši, ka nav starpības kāda ir viņu proporcija Saeimā - viņu vērtības saskan, arī ja vārdos tēlo opozīciju, ja Saeimu pilnībā nenomaina, tad šai pagrimušajai valstij nākotnes nebūs un pēc gadiem 50 varēs lemt par tās likvidāciju dēļ tā, ka tā de facto neeksistē.
Anonīms lietotājs 17890
Noderīgie Kremļa idioti skandina tieši to pašu - Latvija esot neizdevusies valsts. Tinies, neveiksminiek un gaudo citur :)))
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti