RD: Skolas sporta halles griestu iebrukšanu izraisīja lietavas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Rīgas 19.vidusskolas sporta halles griestu iebrukšanu izraisīja lietus un aizsērējums jumta novadīšanas sistēmā, apskatot trešdienas rītā notikušo negadījumu secinājusi Rīgas dome.

Trešdien pirms plkst. 6 rītā sporta hallē nokrita piekaramo griestu plāksnes. Negadījumā neviens necieta.

„Sporta halles ģērbtuvju gaitenī ir nokritušas ar lietus ūdeni samirkušas piekaramo griestu plāksnes. Tās samirka, jo bija radies aizsērējums caurules horizontālajā posmā, kurš atrodas telpās un ūdens tecēja no cauruļu savienojuma vietas,” notikušo skaidro Rīgas domes Īpašuma departamenta galvenais būvinženieris Leonards Dubkevičs. „Konstrukcijas un jumta segums nav bojāti. Aizsērējums tiks novērsts un notekūdens sistēmas darbība tiks atjaunota jau tuvākajā laikā,” viņš piebilda.

Tikmēr departamenta vadība ir lūgusi arī pārējām pilsētas izglītības iestādēm pārbaudīt jumtu novadīšanas sistēmu gatavību rudens un ziemas apstākļiem.

Rīgas 19. vidusskola, šķietami ir ļoti labā tehniskajā stāvoklī. Skolas sporta zāle, kas celta pirms 10 gadiem joprojām izskatās kā jauna, bet ēkas fasāde pēdējoreiz renovēta tikai šovasar. Tomēr šis rīts skolas darbiniekiem nāca ar ļoti nepatīkamu pārsteigumu.

„Naktssargs ziņoja par to, ka, pēc viņa domām, plīsusi ūdens caurule, tas ūdens ir izmērcējis griestu plāksnes, un piekaramo griestu plāksnes ir nokritušas no liela ūdens daudzuma,” stāstīja Rīgas 19. vidusskolas direktore Aina Balode.

Tagad noskaidrojies, ka vainīgas ir pagājušās nakts lietavas. Viena no sporta zāles notekcaurulēm bijusi aizsērējusi un plīsusi. Postījumi gan bijuši visai nelieli – griestu plāksnes izmirkušas aptuveni 10 kvadrātmetru platībā. Nodarbības sporta zālē varētu atsākties jau ceturtdien. Tikmēr pašvaldība jau uzdevusi visām Rīgas skolām pārbaudīt ūdens noteku stāvokli.

Iespējams, trešdienas rīta notikumi Rīgas 19. vidusskolā nebūtu izraisījuši tik lielu ažiotāžu, ja ļoti līdzīga nelaime nebūtu atgadījusies pagājušonedēļ Pumpuru vidusskolā, kur piekaramo griestu nokrišanas iemesli gan nav tik acīmredzami un mācības skolas jaunajā korpusā tā arī nav atsākušās.  

Pirmatnējā versija šajā gadījumā, bija, ka pirms dažiem gadiem remontējot skolu, griestu konstrukcijās izmantotas nepareizas skrūves, kas nav izturējušas slodzi. Jūrmalas pašvaldībā skaidro, ka policija par griestu iebrukšanu ir ierosinājusi kriminālprocesu un veic ekspertīzes, tādēļ Jūrmalas domes pārstāvji šai vietai vienkārši netiek klāt.

„Pēc pašvaldības rīcībā esošās informācijas policija apmēram nedēļas laikā pabeigs savu darbu, ekspertīzes un tad arī pēc tam varēs uzsākt remontdarbus, lai varētu atjaunot mācību procesu pilnā apmērā,” stāstīja Jūrmalas domes pārstāve Ieva Aile.

Lai noskaidrotu nelaimes īstos iemeslus, lietas izmeklēšanā iesaistīti arī Zolitūdes traģēdijas izmeklētāji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti