Panorāma

Šodien – Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena

Panorāma

Sāk nelegālās izgāztuves aizvākšanu

Iespējams, slēgs vienīgo latviešu vidusskolu Bolderājā

Iespējams, slēgs vienīgo latviešu vidusskolu Bolderājā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Pamatīgu neapmierinātību skolēnu vecāku vidū izraisījusi ziņa, ka vienīgajā latviešu vidusskolā Bolderājā nepietiekamā skolēnu skaita dēļ varētu slēgt vidusskolas klases. Nākamo vidusskolēnu vecāki sākuši vākt parakstus par vidusskolas saglabāšanu un uzsver – šī skola ir vienīgā iespēja Bolderājā iegūt vidējo izglītību latviešu valodā.

Rīgas 19. vidusskola – viena no trīs Bolderājas vidusskolām, bet īpaša ar to, ka vienīgā latviešu vidusskola šajā mikrorajonā, kas atrodas pašā Rīgas nomalē.

Līdz tuvākajām latviešu vidusskolām citās Rīgas daļās, piemēram, Imantā un Iļģuciemā, ceļā ar sabiedrisko transportu jāpavada vismaz pusstunda, pat neņemot vērā satiksmes sastrēgumus un transporta kursēšanas biežumu.

Un tomēr skolēnu skaits skolā ir neliels. Šī gada absolventiem sekotāju nav, jo šajā mācību gadā vidusskolā ne 10., ne 11. klase pārstāvēta nebija. Tas nozīmē – ja septembrī skolas gaitas neuzsāks jauni desmitie, vidusskolas klases būs pilnībā tukšas un tās nāksies slēgt.

Rīgas domē skaidro – lai atvērtu 10. klasi, ir vajadzīgi 22 skolēni.

Šobrīd uz mācībām 19. vidusskolā pieteikušies 18 skolēni, kas ir nepietiekami 10. klases atvēršanai. Tas satraucis vietējos vecākus, kas uzskata – vienīgo latviešu vidusskolu Bolderājā nedrīkst slēgt.

"Trīs meitas mācās šajā skolā. Vecākā meita ir 9. klasi jau beigusi un viņa vēlas mācīties tālāk 10. klasē. Dilemma ir tā, ka viņa ir nokārtojusi iestājeksāmenus ģimnāzijā, bet tā ir lielākā traģēdija, jo viņa ir aizgājusi uz ģimnāziju tikai tāpēc, jo ir pamatotas bažas, ka skolu slēgs,” saka skolēnu mamma Juta Graudiņa.

Uzsākta arī parakstu vākšana par vidusskolas klašu saglabāšanu. Izglītības ministrijā iespējamo to slēgšanu nekomentē, norādot – par to atbildīga Rīgas dome. Bet jāatgādina, ka pērnā gada rudenī ministrija vēstīja par virkni Rīgas skolu, kurās skolēnu skaits ir nepietiekams.

Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") toreiz, vēl pirms pašvaldību vēlēšanām, stingri noteica, ka no tām slēdzama ir vienīgi Pļavnieku ģimnāzija.

''Viss, mums vairs neko nevajag optimizēt. Ir atsevišķas skolas ar nelielu skolēnu skaitu, bet tā ir vienīgā latviešu skola Bolderājā, vienīgā krievu skola Čiekurkalnā vai vienīgā latviešu skola Iļģuciemā – skaidrs, ka tur būs savādāka attieksme,” iepriekš solīja Ušakovs.

Tagad gan attieksme ir cita. “Viņi var atvērt vienu 10. klasi, ja pilnībā viss atbilst 2014. gadā RD pieņemtajiem noteikumiem par skolēnu skaitu 1. un 10. klasēs. Ja skolēnu skaits neatbilst, viņi 10. klasi atvērt nevar,” norāda RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (''Gods kalpot Rīgai'').

Skolas direktors vēl cer, ka atlikušos četrus jauniešu vasaras laikā  izdosies piesaistīt. “Mēģinām, aktīvi strādājam ar tiem jauniešiem un vecākiem, kuri šobrīd pārdomā, kur tālāk mācīties,” atzīst Rīgas 19. vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs Gatis Simsons.

Viņš arī noraida bažas par to, ka vienai vidusskolas klasei ir problēmas piesaistīt pedagogus. “Iepriekšējā mācību gadā mums bija pilnībā nokomplektēts štatu saraksts un visi priekšmeti tika pasniegti, protams, ka daļa pedagogu strādā vairākās darba vietās, bet es neredzu, ka mazinātos šo pedagogu darba kvalitāte. Piemēram, ķīmiju mums pasniedz Latvijas Universitates docente,” piezīmē Simsons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti