Labrīt

Artis Pabriks: Nākamajos gados finansējums aizsardzības nozarei jāpanāk 2,5% no IKP

Labrīt

Februārī gaidāma Armanda Zvirbuļa daudzsēriju filmas "Krimināllieta iesācējam" pirmizrāde

Raidorganizāciju asociācijai bažas par Plakana atbilstību NEPLP locekļa amatam

Raidorganizāciju asociācijai bažas par Plakana kandidatūras atbilstību NEPLP locekļa amatam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas Raidorganizāciju asociācijai ir bažas par Anda Plakana kandidatūras atbilstību Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amatam, intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķēniņš.

Plakans ir viens no kandidātiem, kurus Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nolēmusi virzīt balsojumam Saeimā uz NEPLP locekļu četriem vakantajiem amatiem. Plakans ir SIA "NT Piedzīvojumi" valdes loceklis un bijušais Latvijas Radio skaņu inženieris. 

Ķēniņš sacīja: klausoties NEPLP locekļa amata kandidātu intervijas Saeimā un arī NEPLP Sabiedriski konsultatīvajā padomē, no šī "četrinieka izkrīt" viens kandidāts – Plakans.

Ir vairāki aspekti, kas rada bažas par viņa kandidatūras atbilstību amatam NEPLP, teica Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors.

Asociācijas izpilddirektors atzīmēja, ka Plakans intervijās esot sacījis, ka Rīgā ir par maz radio staciju un ka jāvirzās uz digitālo apraidi. Taču radio staciju skaits Latvijā vairākus gadus nav mainījies, un tas ir nemainīgi liels. "Mums ir 2,5 reizes vairāk radio staciju nekā Anglijā. Tas ir krietni par daudz, ņemot vērā, kāds ir reklāmas tirgus," sacīja Ķēniņš.

Viņaprāt, šim kandidātam nav pietiekamas izpratnes par radio darbības principiem – jaunām radio stacijām Latvijā nav vietas, jo "nebūtu, no kā attīstīties". Savukārt digitālā radio attīstība Latvijā vērtēta pirms vairākiem gadiem, un, cerams, ka pie šī jautājuma vairs neatgriezīsies, teica Ķēniņš.

Mediju regulatoram ir jābūt politiski neitrālam, taču Plakans nesen aktīvi iesaistījies politiskajā darbībā,

kandidējot pašvaldību vēlēšanās, sacīja Ķēniņš, uzsverot, ka šis aspekts ir vēl svarīgāks par iepriekš minētajiem.

"Mulsina, ka bija citi kandidāti, kas bija par kārtu labāki," teica Ķēniņš, norādot, ka šie kandidāti atzīti no profesionāļu vides, viņiem ir izpratne par komercmedijiem un ir atbilstoša kvalifikācija.

KONTEKSTS:

Saeimā ceturtdien, 27. janvārī, plāno sēdi, lai lemtu un balsotu par atbildīgās komisijas izraudzītajiem kandidātiem darbam NEPLP. Uz padomes locekļu četriem vakantajiem amatiem no 10 kandidātiem izraudzīti esošie padomes pārstāvji Ivars Āboliņš un Aurēlija Ieva Druviete, kā arī bijusī Latvijas Radio 5 programmas direktore Ilva Milzarāja un bijušais Latvijas Radio skaņu inženieris Plakans.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti