Pulka ielas muzeju krātuves cer nodot ekspluatācijā novembra sākumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Pabeigti būvdarbi jaunajā muzeju krātuvju kompleksā Rīgā, Pulka ielā, kur glabāsies vairāki miljoni priekšmetu no četriem muzejiem – Nacionālā mākslas muzeja, Vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja un Kino muzeja krājuma. Trīsdesmit tūkstošus kvadrātmetru plašajā būvē, kas izmaksājusi 28,7 miljonus eiro, gan vēl turpinās pēdējo defektu novēršana. Ēkas saimnieks – „Valsts nekustamie īpašumi” – lēš, ka ekspluatācijā to varētu nodot novembrī.

Līgums paredzēja, ka būvniekam – pilnsabiedrībai „RERE meistari 1” – visi darbi jāpabeidz līdz šī gada septembrim, tādēļ pasūtītājs lems par līgumsodu termiņa kavējuma dēļ. „Valsts nekustamo īpašumu” Attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis-Pigits gan pagaidām atturas komentēt, par kādu summu varētu būt runa, jo vēl tiks vērtēta darbu kvalitāte un citi jautājumi.

Jānis Ivanovskis-Pigits par muzeju krātuvi Pulka ielā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

„Ēka ir pabeigta, un būvnieks gatavo dokumentāciju, ko nākamnedēļ, cerams, mums izdosies jau iesniegt Būvniecības valsts kontroles birojā. Paralēli tiek saņemti beidzamie atzinumi no atbildīgajām iestādēm. Šonedēļ saņēmām galveno – no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, ka ēka atbilst visām ugunsdrošības normām. Gaidām, ka novembra sākumā Būvniecības kontroles birojs šo ēku varētu pieņemt ekspluatācijā. Pašlaik ir uzstādīts arī viss muzejiem nepieciešamais aprīkojums, un nākamajā dienā pēc tam, kad ēka būs oficiāli nodota ekspluatācijā, muzeji varēs sākt pārvest savus krājumus,” stāsta Jānis Ivanovskis-Pigits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti