Prokuratūra iesniegusi protestu par deputāta Zakatistova un uzņēmēja Tamuža attaisnošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ģenerālprokuratūra iesniegusi protestu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas maija spriedumu, ar kuru attaisnots krāpšanā apsūdzētais uzņēmējs Viesturs Tamužs un Saeimas deputāts Atis Zakatistovs, noskaidroja aģentūra LETA.

Tagad protests būs jāskata Rīgas apgabaltiesai.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Urbāns iepriekš bija pirmās instances tiesai nodevis krimināllietu abu minēto personu apsūdzībā par 26 620 izkrāpšanu un mēģinājumu izkrāpt 2420 eiro no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia grupa".

Krimināllietā arī bija sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai.

Saskaņā ar apsūdzību 2016. gadā Zakatistovs vienojās ar vides apsaimniekošanas uzņēmuma AS "Eco Baltia" padomes priekšsēdētāju Tamužu par finanšu līdzekļu izkrāpšanu no "Eco Baltia" meitassabiedrības SIA "Eco Baltia grupa" nolūkā finansēt Zakatistovu kā partijas politiķi.

Tamužs informēja "Eco Baltia grupas" vadību par nepieciešamību viņam saņemt Zakatistova sniegtās konsultācijas, jau iepriekš zinot, ka faktiski konsultācijas netiks sniegtas, uzskata prokuratūra.

Saskaņā ar līgumiem, kas tika noslēgti starp "Eco Baltia grupa" un Zakatistovam piederošo "Per capita", laikā no 2016. gada jūnija līdz 2017. gada maijam Zakatistovam bija jāsniedz konsultācijas par organizācijas pārmaiņu vadības jautājumiem un vides, ilgtspējīgas un resursu taupības politikas izstrādes jautājumiem.

Lai gan konsultācijas faktiski netika sniegtas, Zakatistovs ik mēnesi iesniedza "Eco Baltia grupai" apmaksai rēķinus par it kā sniegtām konsultācijām, bet Tamužs neinformēja "Eco Baltia grupas" vadību, ka līgumos paredzētās konsultācijas faktiski nav saņemtas, uzskata prokuratūra.

"Eco Baltia grupa", būdama maldināta par konsultāciju sniegšanas faktu, pārskaitīja uz "Per capita" bankas kontu kopumā 26 620 eiro, noskaidrojuši izmeklētāji.

"Eco Baltia grupa" neapmaksāja pēdējo iesniegto rēķinu par 2420 eiro, jo uzņēmuma vadībai radās aizdomas, ka noslēgtie konsultāciju līgumi tiek izmantoti nelikumīgai politiskās partijas finansēšanai.

Personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas, proti, par svešas mantas lielā apmērā iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un ar viltu, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abi apsūdzētie savu vainu nolieguši. Tamužs paziņojis, ka viņam vispār nav skaidrs, uz kāda pamata šī lieta tika ierosināta.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019. gada aprīlī rosināja kādreizējās partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu saukt pie kriminālatbildības par krāpšanu. Zakatistovs iepriekš apgalvoja, ka konsultācijas nav bijušas fiktīvas, tāpat uzņēmējs vainu neatzina.

Saeima sēdē 2019. gada jūnija sākumā atbalstīja Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai, ko bija lūgusi Ģenerālprokuratūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti