Dienas ziņas

Jaunas prasības virtuves gaisa nosūcējiem

Dienas ziņas

Cietušās "airBaltic" lidmašīnas šasiju nodod ekspertīzēm

Sāk iztiesāt Loginova krimināllietu

Loginovs un Pečaks neatzīst savu vainu brīvostas nelikumīgo prēmiju un ziedojumu lietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks neatzīst vainu viņiem inkriminētajos noziegumos krimināllietā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, veicot nelikumīgus ziedojumus un nelikumīgu prēmiju izmaksu.

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pirmdien, 19.septembrī, sāka skatīt lietu pēc būtības.

Sēdes sākumā lietas prokurors vērsās tiesā ar kompensāciju pieteikumu, aicinot no Loginova un viņa vietnieka piedzīt brīvostas ziedojumus vairāk nekā 270 000 eiro apmērā. Savukārt par iespējami nelikumīgo prēmiju izmaksu no Pečaka lūgts piedzīt vairāk nekā 378 000 eiro, bet Loginova - 200 000 eiro.

Abi apsūdzētie vainu noliedza un kompensāciju pieteikumus neatzina.

Runājot par brīvostas ziedojumu cunami cietušajām ostām Japānā, Loginovs sarunā ar Latvijas Televīziju norādīja, ka tā bijusi dalības maksa organizācijā, kurā ir Rīgas brīvosta. Sabukārt Liepājas Jūrniecības koledžas gadījumā bijis "darījums": "Mēs viņiem ieskaitījām naudu, viņi apmācījam ūsu darbiniekus."

Savukārt runājot prēmiju izmaksu, apsūdzēto advokāti norādīja - brīvosta krīzes laikā ievērojusi likumu un samazinājusi sau budžetu par 15%. Tas izdevies, saglabājot līdzekļus prēmijām. Līdz ar to prēmiju izmaksa nav uzskatām par nelikumīgu. Tā nedomā ne Valsts kontrole, ne prokuratūra. 

Lietas skatīšanā pirmdien nedz apsūdzības uzturētājs, nedz apsūdzēto aizstāvji nebija pieaicinājuši lieciniekus. Viņus plānots uzklausīt nākamajā tiesas sēdē 6. oktobrī.

Jau ziņots, ka kriminālprocess pret Rīgas brīvostas pārvaldnieku Loginovu un viņa vietnieku Pečaku  ierosināta pēc Valsts kontroles atklājumiem Rīgas brīvostas revīzijas laikā. Valsts kontroles revīzijas ziņojumā tika izcelti brīvostas ziedojumi Liepājas Jūrniecības koledžai un Starptautiskajai ostu asociācijai, kas uzskatāmi par nelikumīgiem, jo brīvostas finanšu līdzekļus atļauts ziedot tikai valstij.

Tāpat Valsts kontrole norādīja uz prettiesisku prēmiju izmaksu krīzes laikā, kad likums aizliedza darbiniekiem izmaksāt prēmijas un naudas dāvanas. Abi nodarījumi inkriminēti gan Loginovam, gan viņa vietniekam Pečakam.

Lietā secināts, ka Loginovs, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, četru gadu laikā radījis materiālu kaitējumu lielā apmērā, kas izraisījis smagas sekas, un patvaļīgi rīkojies ar brīvostas pārvaldei piederošiem līdzekļiem – vairāk nekā 277 000 eiro.

Pārvaldnieku vaino likuma pārkāpšanā, pirms vairākiem gadiem pārskaitot ziedojumus Fukušimas zemestrīcē cietušajiem, Liepājas jūrniecības koledžas atbalstam un prēmiju izmaksā pārvaldes darbiniekiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti