Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Latvijas vēstnieku Ukrainā Ilgvaru Kļavu

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Telefointervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu

Prezidents: Kariņam ir labas izredzes būt nākamās valdības premjeram

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krišjānim Kariņam kā Saeimas vēlēšanās uzvarējušā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" līderim ir labas izredzes kļūt par nākamās valdības premjeru. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš gan norādīja, ka tas būs atkarīgs no sarunām ar parlamentā iekļuvušo partiju pārstāvjiem.

Levits stāstīja, ka uz sarunām aicinājis visas partijas, kas iekļuvušas Saeimā. Pēc viņa teiktā, sarunas par koalīcijas izveidi nebūs vieglas, jo partijām ir atšķirīgi redzējumi. Prezidents uzskata, ka viens no galvenajiem jautājumiem būs par koalīcijas plašumu. Matemātiski ir iespējams izveidot koalīciju arī no trīs partijām – "Jaunās Vienotības", "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības. Tādējādi koalīcijai būtu 54 balsis Saeimā. Tomēr Levits uzskata, ka labāka būtu plašāka koalīcija, iesaistot arī partiju "Progresīvie".

"Mans uzstādījums būtu, ka koalīcijai jābūt darbaspējīgai, ka tā varētu noturēties četrus gadus un ka tai jābūt nopietnai reformu programmai, kur visas partijas strādā kopā, nevis mēģina ieknābt viena otrai," sacīja Levits.

Premjera kandidāta nosaukšana būšot sarunu procesa beigās, nevis sākumā.

Levits norādīja, ka ir diezgan liela varbūtība izveidot jaunu koalīciju mēneša laikā, tomēr nav par to pilnībā pārliecināts. Viņš sacīja, ka oktobris ir darba mēnesis sagatavot pamatus jaunajai koalīcijai. Tādējādi novembrī jaunā koalīcija būtu gatava. "Nevajag ievilkt. Tās partijas, kas ir spējīgas būt koalīcijā, tās to arī saprot un ķersies pie darba," norādīja prezidents.

Levits sarunās došot arī savus uzstādījumus. Kā trīs no svarīgiem jautājumiem viņš minēja ekonomiskās reformas, zinātnes attīstību un sabiedrības saliedētību.

Valsts galva stāstīja, ka vēlas redzēt tādas ekonomiskās reformas un nopietnus plānus, kā pārveidot mūsu ekonomiku, lai tā vairs neatpaliek no Lietuvas un Igaunijas, bet apsteidz tās.

Prezidents uzsvēra, ka visi vienmēr runā, cik svarīga ir zinātne un tehnoloģijas, bet viņš vēlas redzēt arī darbus – nopietnu reformu programmu, lai tās ātri attīstās un ir spējīgas.

Tāpat nozīmīga esot sabiedrības saliedēšana ap latviešu valodu un kultūru, lai varētu pārvarēt padomju koloniālisma mantojumu.

KONTEKSTS:

Neilgi pēc pirmo provizorisko 14. Saeimas vēlēšanu rezultātu publicēšanas potenciālie parlamentā iekļuvušie politiskie spēki iezīmēja tā sauktās sarkanās līnijas jeb nosacījumus, pie kuriem gatavi strādāt jaunajā koalīcijā, kā arī minēja iespējamos sadarbības partnerus.

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem 14. Saeimas vēlēšanās ir uzvarējusi "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība un "Apvienotais saraksts". Seko Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti