Pusdiena

Pusdiena 17.06.2018

Pusdiena

VK: Latvijas Universitāte daļu savu īpašumu izīrē un iznomā par pārāk zemām cenām

Komitejas vairākums atbalsta Vidzemes tirgus atdošanu Centrāltirgum

Pretēji opozīcijas iebildēm Rīgas domē virza ieceri par Vidzemes tirgus atdošanu Centrāltirgum

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Atšķirībā no sēdes pirms nedēļas ar pozīcijas nodrošinātu vairākumu Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejai pirmdien, 18.jūnijā, izdevās lemšanai uz domes sēdi virzīt priekšlikumu, kas paredz degradēto Vidzemes tirgu iekļaut uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” pamatkapitālā. Nākamā gada sākumā Centrāltirgus sola plānu, ko ar tirgu pasākt. Tikmēr opozīcijai ir bažas, ka Vidzemes tirgus izslīdēs no domes kontroles.

Pretēji sēdei pirms nedēļas Pilsētas īpašuma komitejas lemšana par Vidzemes tirgu pirmdien bija formāla. Pozīcijas partijām “Saskaņai” un “Gods kalpot Rīgai” izdevās nodrošināt balsu vairākumu, lai skatīšanai rītdienas domes sēdē virzītu lēmumprojektu, ka Vidzemes jeb Matīsa tirgu iekļaus pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas centrāltirgus” kapitālā.

“Ieguldot šo īpašumu, kā solīja Centrāltirgus, viņiem vajadzētu nojaukt būves, kas ir apgrūtinājums Vidzemes tirgus teritorijā, izstrādāt attīstības koncepciju. Domāju – visi rīdzinieki gaida, lai atdzīvinātu Vidzemes tirgus teritoriju,” sacīja īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”).

Burovs skaidroja, ka

trīs attīstības scenāriji Centrāltirgum jāizstrādā līdz nākamā gada janvārim.

Burovs pats uzskata, ka piemērotākais variants ir daļā atstāt tirgu, bet daļu piedāvāt investoriem, piemēram, mašīnu stāvlaukuma izveidei. “Gribu atgādināt, ka tā ir 20 tūkstoši kvadrātmetru teritorija. Tā ir ļoti liela teritorija tirdzniecībai pilsētas centrā. Un nevajadzētu aizmirst, ka diemžēl pilsētas centrā ir diezgan maz iedzīvotāju, kas tur dzīvo. Strādā daudz, dzīvo maz,” piebilda īpašuma komitejas priekšsēdētājs.

Tomēr opozīcijas deputāti aicināja nesteigties ar Vidzemes tirgus atdošanu Centrāltirgum. Ansis Ansbergs no “Latvijas attīstībai” piedāvāja, ka vispirms ir tirgus attīstības plāns, bet tikai tad pašlaik domei piederošo Vidzemes tirgu iekļauj Centrāltirgus kapitālā.

“Šobrīd nav nekādas nepieciešamības tam tirgum būt Centrāltirgus pamatkapitālā. Tas nav nepieciešams nevienai Centrāltirgus darbības veikšanai, īpaši saistībā ar Vidzemes tirgu.

Bažas ir par to, ka zūd kontrole. Brīdī, kad nododam šo īpašumu pilnībā Centrāltirgus rīcībā, mēs vairs nevaram prasīt, lai viņi mums par visu atskaitās.

Mēs, protams, varam ierosināt, lai viņi to dara, bet mūsu iespējas ir ierobežotas,” norādīja Ansbergs.

Līdzīgās domās ir arī Jaunās konservatīvās partijas deputāts Juris Jurašs, kurš vēl pirms nedēļas Latvijas Radio izteicās, ka notiek tirgu politiskā sadale – Āgenskalna tirgus nodots nosacītā “Gods kalpot Rīgai” kontrolē, savukārt Vidzemes tirgu pievieno Centrāltirgum, ko neformāli pārvalda “Saskaņa”.

“Mēs piedāvājām visu darīt otrādāk. Lai Centrāltirgus sagatavo redzējumu, kā viņi plāno attīstīt šo teritoriju. Un, ja šī vīzija ir tāda, kas pilnībā apmierina Rīgas iedzīvotājus, tad arī lemjam par jautājumam,” sacīja Jurašs.

Paredzams, ka spraigas debates par Vidzemes tirgus nākotni turpināsies domes sēdē otrdien, 19.jūnijā. Pašlaik nav arī zināms, cik gadu laikā Centrāltirgus plāno “atdzīvināt” Brīvības ielā pārņemamo teritoriju. Kā pēc komitejas izteicās tās vadītājs Burovs,

nav izslēgts, ka drīzumā tirgu nāksies slēgt, jo brīvdienās tirgotāju un pircēju vēl kaut cik esot, bet darbdienās tas ir teju tukšs.

KONTEKSTS:

Līdzīgi kā Āgenskalna tirgus arī Brīvības ielā divu hektāru platībā esošais Vidzemes tirgus ir tuvu kritiskam stāvoklim. Līdz nākamā gada beigām tirgus nomnieks ir firma «Kaufmann Concepts».  Šī firma nav izpildījusi pienākumu un izstrādājusi jēdzīgu Vidzemes tirgus attīstības koncepciju. Tā vietā Centrāltirgus pats pērn un šogad novērsis bīstamību dažās ēkās.

Centrāltirgus plāns paredz Vidzemes tirgu vispirms iegūt sev un tad uz ilgu laiku iznomāt privātfirmai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti