Vidzemes tirgus glābšanai to plāno iekļaut «Rīgas centrāltirgus» saimniecībā

Kamēr nu jau četrarpus mēnešus slēgtajam Āgenskalna tirgum tiek meklēts ilgtermiņa nomnieks, Rīgas domes deputātu darbakārtībā nonācis jautājums par situāciju citā – Vidzemes – tirgū. Līdzīgi kā Āgenskalna tirgus arī Brīvības ielā divu hektāru platībā esošais Vidzemes tirgus ir tuvu kritiskam stāvoklim. Tas pieder Rīgas domei, kas tirgu iznomājusi savam uzņēmumam – Rīgas Centrāltirgum. Tādēļ Pilsētas īpašuma komiteja spriedīs, ko ar tirgu iesākt.

Argumentējot ar sabiedrības satraukumu par Rīgas tirgu stāvokli un nākotni, jau pirms diviem mēnešiem opozīcijā esošās «Vienotības» deputāte Inese Andersone aicināja Pilsētas īpašuma komitejas darbakārtībā iekļaut jautājumu par Vidzemes tirgus sakārtošanas un attīstības plāniem.

Rīgas Centrāltirgus vadība pirmdien, 14.maijā, ir gatava iepazīstināt ar starta darbiem. Izrādās, ka vairākas Brīvības ielā 90a esošās ēkas līdz pat pērnajam gadam piederējušas privātfirmām. Tādēļ Rīgas Centrāltirgus ir nopircis vienu tirdzniecības paviljonu, noliktavu, administratīvo ēku un automazgātavu. Divas no tām šogad plānots nojaukt.

Taču Centrāltirgus, kas pats nemaz nav Vidzemes tirgus saimnieks, to līdz nākamā gada beigām iznomājis firmai «Kaufmann Concepts». Šī firma nav izpildījusi pienākumu un izstrādājusi jēdzīgu Vidzemes tirgus attīstības koncepciju. Tā vietā Centrāltirgus pats pērn un šogad novērsis bīstamību dažās ēkās.

Tomēr, neraugoties uz to, Centrāltirgus plāns paredz Vidzemes tirgu vispirms iegūt sev un tad uz ilgu laiku iznomāt privātfirmai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti